Yenice’nin tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik’in kızı Zeynep Çelik, yerel seçimlere bağımsız olarak girdi. Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre Kalkım Beldesi’nin belediye başkanı oldu. Bu neticeyle Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazandı.

22 yaşındaki Zeynep Çelik, mahalli idareler seçimlerine bağımsız olarak girdi. Toplam 1983 seçmeni olan Kalkım Beldesinde bağımsız aday Zeynep Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 47.91 oranında oy alarak başkan seçildi. Çelik'i yüzde 40 ile AK Parti adayı İbrahim Taşkın takip etti.

Bu sonuçla Çelik, Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı olma unvanını kazandı.


Bha Haber Ici 17

5 yıl boyunca Kalkım Beldesine Belediye Başkanı olacak olan Zeynep Çelik, "Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım'a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki 5 yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin" ifadelerini kullandı.

GENÇ ADAYLAR BAŞKAN SEÇİLDİ

Zeynep Çelik dışında Türkiye’nin farlı bölgelerinden birçok genç aday belediye başkanı oldu. Bu isimler arasında Utku Caner Çankaya, Eren Ali Bingöl, Tamer Mandalinci, Özkan Çetinkaya ve Hüseyin Can Güner yer alıyor.

Özkan Çetinkaya

36 yaşındaki Özkan Çetinkaya AK Parti’den Karabük belediye başkanı seçildi. Çetinkaya, yaptığı açıklamada başarılı bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade ederek, Karabük halkına gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür etti.

Ali Eren Bingöl

1993 doğumlu Eren Ali Bingöl, CHP'de Tuzla Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Bingöl, kesin olmayan sonuçlara göre AK Partili rakibi Şadi Yazıcı'yı geride bırakarak yarışın kazananı oldu. 31 yaşındaki Bingöl, Türkiye'nin en genç belediye başkanları arasında yer aldı.

Yüksel Kepenek Mazbatasını Ailesiyle Birlikte Aldı Yüksel Kepenek Mazbatasını Ailesiyle Birlikte Aldı

Tamer Mandalinacı

Tamer Mandalinci, CHP'nin Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti. Genç aday, resmi olmayan sonuçlara göre Bodrum'da oyların yüzde 57'sini alarak belediye başkanı seçildi. 30 yaşındaki Mandalinci, Türkiye'nin en genç belediye başkanları arasında yer aldı.

Utku Caner

İstanbul'un Avcılar ilçesinde de 33 yaşındaki, Utku Caner Çaykara resmi olmayan sonuçlara göre sayılan oyların yüzde 53'ünü alarak belediye başkanı seçildi.