Denizli Büyükşehir Belediyesi 6. Kitap Fuarı, 13 Ekim’de kapılarını yoğun bir katılımla açmasının ardından hafta sonu da birbirinden değerli şair ve yazarları ağırlayacak. Türkiye’nin en ünlü yazarları Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı’nda imza günü ve söyleşilerle okurlarıyla buluşacak. 14 Ekim Cumartesi günü 12.00’de Zafer Adak, 13.00'de Yoshinori Morivaki, 14.00’de Serkan Karaismailoğlu, Nihat Genç ile Savaş Barkçin, 15.00’de Erdem Atay, Sertaç Abi, Gri Koç, 16.00’da Eminer Erk Bekdemir ile Hayati İnanç ve 17.00’de Bekir Develi okurlarıyla buluşacak. 15 Ekim Pazar günü ise 12.00’de Canten Kaya, 13.00’de Barış Doster ile Uğur Arslan, 14.00’de Kazım Yurdakul, 15.00’de Yavuz Dizdar, 16.00’da Leyla Şahin ve 17.00’de Kemal Yalçın düzenlenecek söyleşilerde Denizlililere seslenecek. Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki 14 Ekim Cumartesi günü akşam saat 20.30’da da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Depreme Hazır mıyız?” konulu söyleşiye katılacak. Fuarla ilgili tüm söyleşi, imza günleri ve diğer detaylara Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek.

Ulaşımda Engelliye Pozitif Ayrımcılık Ulaşımda Engelliye Pozitif Ayrımcılık

Türkiye’nin en ünlü yazarları bu fuarda (1)

“GELECEK NESİLLERİN DAHA DONANIMLI OLMASINI İSTİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kitap fuarının 10 gün boyunca açık kalacağını belirterek 7’den 70’e tüm hemşehrilerini fuara davet etti. Düzenledikleri her kitap fuarının bir öncekinden daha güçlü olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Fuarda 238 yayınevimiz var ve 216 yazarımız, şairimiz de sevenleriyle buluşacak. Bazıları imza günlerinde, bazıları ise söyleşi ve konferanslarla burada olacak. On gün boyunca Denizli’mizde kitap şöleni yaşanacak” dedi. Gelecek nesillerin daha donanımlı olmasını istediklerini vurgulayan Başkan Zolan, “Çocuklarımız ülkemizi yarınlara daha güçlü şekilde taşısın, başarılı olsunlar istiyoruz. Onun için kitap fuarımızın temelinde bu var” dedi.

Türkiye’nin en ünlü yazarları bu fuarda (3)

“KAPILARIMIZ HERKESE AÇIK”

Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben anne-babalardan rica ediyorum. Çocuğunuzun elinden hafta sonu tutup kitap fuarımıza getirin. Çocuklarımız burada kitapla buluşsun, kitabın kokusunu hissetsin, yazarlarımızı dinlesin. Gelip burada o havayı teneffüs etmek ve kitap şölenini yaşamak çok kıymetli. Şehrimizden, çevre illerden isteyen herkes buraya katılabilir. Kapılarımız herkese açık. Burası insanlarımızın her türden arzu ettiği, sevdiği yazarlarla, kitaplarla buluştuğu bir fuar. Tüm vatandaşlarımızı, tüm hemşerilerimizi 22 Ekim’e kadar sürecek fuarımıza davet ediyorum.”

Türkiye’nin en ünlü yazarları bu fuarda (2)

KİTAP FUARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM

Denizli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların fuar alanına ulaşımı için de kolaylık sağlayacak. Bu kapsamda fuar süresince her gün saat 09.00'dan itibaren iki saatte bir İstiklal Caddesi'ndeki eski kütüphane önü ve Pamukkale Üniversitesi KYK önünden; Adalet Parkı’ndan ise her gün saat 10.00’dan itibaren iki saatte bir ücretsiz otobüsler kalkacak. Son servis ise saat 18.00'de hareket edecek. Fuar, 13 Ekim-22 Ekim tarihleri arasında saat 20.00'ye kadar açık kalacak.