Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, "vali-mülkiye başmüfettişliği" görevine atanan ve Denizli’deki görevi sona eren Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli basını ile bir araya geldi ve helallik istedi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden ve burada Denizlili gazetecilerle buluşan Vali Atik, “Çok kısa bir süre sonra benim Denizli sayfam kapanıyor. Resmi anlamda bu sayfayı kapatıyoruz. Bundan sonra ben Denizli’ye gezme için, buradaki dostlarımı ziyaret etmek için mutlaka geleceğim. Hakkım varsa helal olsun, sizlerde haklarınızı bana helal edin” dedi.

44af7ce3-ee37-4833-a088-0a5d0077df41

“BEN DENİZLİ’Yİ VE DENİZLİ İNSANINI ÇOK SEVDİM”

“ Basın mensuplarıyla toplu halde son görüşmem olacak. Denizli Valiliği görevini yaptığım süre içerisinde, Denizli basının bu seçkin basınına tarafıma vermiş oldukları destekten dolayı minnet duygularımı ifade etmek istiyorum” diyen Atik, “Geldiğim zaman ‘Ne olur beni eleştirin. Yazın, çizin ben alınganlık göstermem’ demiştim. Eleştirilerin insanı geliştireceğine inanan birisiyim. Çok kısa bir süre sonra benim Denizli sayfam kapanıyor. Resmi anlamda bu sayfayı kapatıyoruz. Bundan sonra ben Denizli’ye gezme için, buradaki dostlarımı ziyaret etmek için mutlaka geleceğim. Çünkü ben Denizli’yi ve Denizli insanını çok sevdim. Denizli’nin bende ve ailemde çok tatlı hatıraları oldu. Biraz ayrılığın burukluğunu yaşıyorum. Geleceğim bu şehre, yaşayamadığım bu şehri yaşamak istiyorum. Keyfini çıkaramadığım bu şehrin keyfini çıkarmak istiyorum. Şuna da inanıyorum ki Denizli hemşehrilerim beni en üst düzeyde misafir edeceklerdir. Birlikte olmaktan memnun olacaklardır diye düşünüyorum. Benden yana herkese hakkım helal olsun. Hiç kimseye küskün ya da dargın değilim. Bende eğer sizleri Karadenizliliğimin vermiş olduğu o ani çıkışlardan dolayı kırdıysam ya da üzdüysem sizlerde bana hakkınızı helal edin. Bilin ki bu kardeşinizin kalbinde en ufak bir kötülük yoktu. Ne yapayım? Gen yapım böyle benim, Allah da beni böyle yaratmış. Hiç değişmedim. Üniversitedeki Ali Fuat’ta, Kaymakam Ali Fuat’ta, Siirt Valisi Ali Fuat’ta, Denizli Valisi Ali Fuat’ta böyleydi” diye konuştu.

a8c1b003-fc28-4b5a-b05b-5b6ab531510f

“DEVLET DENİLEN DERGAHA POST, GÖRDÜĞÜMÜZ GARİBE DOST OLARAK GELDİK VE GİDİYORUZ”

Salı günü Denizli’den ayrılacağını ifade eden Atik, “ Çok şükür Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne 6 yıldan fazla süre şerefimle, gururumla ve alnımın akıyla valilik yaptım. Bunun bendeki onuru çok büyük. Bundan sonra ne olacak, nasıl bir yaşantım olacak; Çanakkale’de yaşayacağım. Devletimiz bir görev verirse elimden gelenin fazlasını yapmaya da gayret göstereceğim. Denizlili hemşehrilerime de Allah’a ısmarladık demek istiyorum. Benim Denizli günlerim çok güzel geçti. Çok şey öğrendim. Eksik olan taraflarımı; iş nasıl yapılır? İşletme nasıl kurulur? Bunları öğrenerek hayatımda eksik olan bir noktayı tamamladım. Denizli insanına bu noktada imrenerek baktım.  Bir söz vardır; Devlet denilen dergaha post, gördüğümüz garibe dost olarak geldik ve gidiyoruz. Haklarınızı helal edin. Allah nasip ederse Salı günü Denizli’den ayrılmayı düşünüyorum. Kıymetli meslektaşım Kahramanmaraş Valimize başarılar diliyorum. İnşallah Denizli’ye benden daha iyi hizmet eder, buna da inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Emekliler Antalya Bölge Mitingine Gidiyor Emekliler Antalya Bölge Mitingine Gidiyor