Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla  yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır. Şehitlik ve gazilik, vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce makamlardır.

Bayrak şairimiz Arif Nihat Asya’nın da söylediği gibi ‘’Şehit olmayı göze almayan, gazi olamaz.’’ Ölürsek şehidiz kalırsak gazi şiarıyla bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından biri olan bu kahraman gazilerimiz, aziz milletimizin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahiptir. Nitekim Mustafa Kemal Atatürk’e Kurtuluş Savaşı'nın en kanlı ve zorlu mücadelelerine sahne olan Sakarya Zaferi sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde ‘’Mareşallik Rütbesi’’ ile birlikte ‘’Gazilik’’ unvanının da verildiği günün "Gaziler Günü" olarak kabul edilmesi gazilerimize duyulan saygının bir göstergesi niteliğindedir. 

Özellikle vurgulamak isterim ki güvenlik güçlerimizden şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakârlık göstererek gazi olmuş kahramanlarımızın aileleri bizlere emanettir. Bu mukaddes emanete sadakatle sahip çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, sağlık ve afiyet dileklerimle saygılar sunuyorum”

MasterChef Türkiye’nin Denizli Bölümü Bu Akşam Yayında! MasterChef Türkiye’nin Denizli Bölümü Bu Akşam Yayında!