Vatan Partisi 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı 2. Turunda Cumhur İttifakı Adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, “Değerli Türk Milleti, değerli seçmenler, 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız. Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur siyasetini her zaman gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim devrimi mevzisinden belirliyor. Bugün Türkiye, ekonomide, güvenlikte ve kültürel alanda Batılı emperyalistlerin dayatmalarına karşı direnme ve özellikle ABD-İsrail eksenli tehditlere karşı hem içerde hem sınır ötesinde silahlı mücadele sürecindedir”

“Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleri ile açıkça işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz terör örgütleri CHP listelerinden Meclise taşınmıştır. Kılıçdaroğlu, milli devleti ve Türk Ordusunu tasfiye, küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır”

Son Dakika! Denizli’de Sandıkların Yüzde 99,55’i Açıldı! Son Dakika! Denizli’de Sandıkların Yüzde 99,55’i Açıldı!

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomideki Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir. Var olan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. “Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi; 29 Mayıs 2023 sonrasında zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve milli devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı muhalefet yürütecektir. Türk Milletine ve dünya kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.