Maden Mühendisleri Odası Açıkladı:  “Jeotermal Sondajlara İlişkin Düzenlemeler Yeterli Değildir” Maden Mühendisleri Odası Açıkladı: “Jeotermal Sondajlara İlişkin Düzenlemeler Yeterli Değildir”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, son açıklanan Valiler Kararnamesi ile “vali-mülkiye başmüfettişliği” görevine atandı. Denizli’de görev yaptığı 3 yıl boyunca yaptığı çalışmalarla dikkat çeken, deprem bölgesinde ‘Hatay Koordinatör Vali’ olarak atanmasının ardından hastalığını hiçe sayarak gece gündüz çalışan Atik, Türkiye’nin takdirini kazanmıştı. Vali Atik’in görevden alınmasının ardından Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu’ndan yapılan atamaya sert eleştiriler geldi. Çobanoğlu, “ Denizli Valisi Sayın Ali Fuat Atik son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile merkeze alındı. Bu atama Denizli kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Sayın Atik başka bir ile görevlendirilmedi. Merkeze alındı. Belki de Türkiye’nin en çalışkan ve özverili valisi en verimli döneminde ülkesine hizmet etme olanağından mahrum bırakılmıştır” dedi.

“HALK ADAMI OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

“Ali Fuat Atik “halk adamı” olduğunu göstermiştir” diyen Başkan Çobanoğlu,  “Kendisi hem Denizli’deki hem de depremde Hatay Koordinatör Valisi olarak yaptığı hizmetlerle halkın takdirini toplamış gerçek bir “halk adamı” olduğunu göstermiştir. O nedenle bu atama hem çalışkan, halka hizmet aşkı ile dolu kamu görevlilerine bir gözdağı hem de büyük bir vefasızlık örneğidir” diye konuştu.

“ATAMADA BAŞKA ETKENLER Mİ VAR?”

Çobanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Sayın Atik Terör örgütlerine karşı özellikle FETÖ ile mücadelede katı tutumu ile bilenen bir Vali idi. Üniversitelerde Rektörlerin ve YÖK’ün FETÖ ile mücadeleyi savsakladıkları bilinen bir gerçektir. Sayın Vali bu mücadeleyi layığı ile yürütüyordu. Denizli FETÖ’nün en örgütlü olduğu yerlerden biri olduğu bilinen bir gerçektir. Şimdi kafalarda şu soru oluşuyor. Acaba bu atamada FETÖ’cüler etkili oldu mu? Sayın Vali başarısız olduğu için mi görevden alındı yoksa birilerini rahatsız ettiği için mi görevden alındı?”

“GÖREVDEN ALINMASINI KINIYOR, TEPKİ VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

“Vatan Partisi olarak Sayın Atik’in merkeze alınmasını uygun bulmuyor göreve iadesinin yerinde olacağını en azından başka bir ilde ülkeye hizmet etme şansının devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz ve Sayın Valinin görevden alınmasını kınıyor, Denizli halkını tepki vermeye davet ediyoruz”