Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, sahasında konuk ettiği TOFAŞ’a uzatmalarda 88-95 mağlup olarak play-off yolunda ağır darbe alırken, üst üste aldığı 4’üncü yenilgisi sonrası düşme korkusunu da yaşamaya başladı. Oynadığı pozitif basketbolla tüm basketbolseverlerin saygısını kazanan yeşil-siyahlılarda alınan kötü sonuçların ardından Başkan Veli Deveciler’den çok sert açıklamalar geldi.

yukatel merkezefendi belediyesi basket

“NE FEDERASYONUN NE DE HAKEMLERİN SAYGISINI KAZANAMAMIŞIZ”

Hakemlerle ilgili eleştirilerde bulunan Başkan Veli Deveciler, “ Harika bir sezon geçiriyoruz. 10 maçtır normal sürede kaybetmedik. Müthiş maçlar oynuyoruz. Her maç ligin en iyi seyircisi ve dolu tribünleri Denizli’de, üstelik kısıtlı şartlarda bir başarı öyküsü var. Ancak ne Türkiye Basketbol Federasyonunun ne de hakemlerimizin saygısını kazanamamışız” diyerek tepkisini dile getirdi.

Hareketlilik Yılında Hareketli Anlar Hareketlilik Yılında Hareketli Anlar

“ACİZ DEĞİLİZ, KENDİMİZİ YENİDEN HATIRLATMAYA GEREK YOK”

TOFAŞ maçında bardağın taştığını kaydeden Deveciler, “ Son topta alenen hatalı yürümeyle sayı bulup maç kazananlar, görülmeyen fauller, çalınmayan düdükler…  Ama ne hikmetse Denizli, ensesine vur lokmasını al şehri, burada herkes istediğini yapıp gidiyor. Aciz değiliz, kendimizi yeniden hatırlatmaya gerek yok. Bunu yaptırmayın” ifadelerini kullandı.

yukatel merkezefendi belediyesi basket

6 TAKIMLA PLAY-OFF, 2 TAKIMLA DÜŞMEME MÜCADELESİ…

Temsilcimiz ligde geride kalan 25 hafta sonunda aldığı 10 galibiyetle 13’üncü sırada yer alıyor. Play-off için 6 takımla ayrışan yeşil-siyahlılar ligden düşmeme mücadelesi veren Gaziantep Basketbol ve Beşiktaş’ın 2 galibiyet üzerinde yer alıyor.