Denizli’de öğrenim gören 20 ayrı ülkeden 90 öğrenci, 1176 Derneği tarafından ilk kez düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı da iftar yemeğinde yabancı öğrencileri yalnız bırakmadı.

Eğitim hayatlarını Denizli’de sürdüren 20 ayrı ülkeden 90 öğrenci, Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Denizli’ye ‘Sarı’ Kodlu Uyarı! Sel Ve Su Baskınları Olabilir Denizli’ye ‘Sarı’ Kodlu Uyarı! Sel Ve Su Baskınları Olabilir

Binlerce kilometre uzaklıktan farklı ülkelerden eğitim için gelen öğrencilere dernek olarak Denizli’yi ve Denizli halkını tanıtmaya devam edeceklerini belirten 1176 Derneği Başkanı Doç. Dr İbrahim Balık, “Öncelikle bu iftar organizasyonunu gerçekleştiren 1176 Derneğin yönetim kurulundaki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu iftarda üniversitemizde öğrenim gören 20 ayrı ülkeden 90 öğrencimizle bir araya geldik. Onlar bize ailelerinin, devletlerinin ve milletlerinin emaneti. Biz bu öğrencilerimize bu şuurla yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Mademki bu gençlerimiz Türkiye'de ve Denizli'de öğrenim görüyorlar, onlara Türk tarihini, Türk kültürünü, Denizli tarihini ve kültürünü öğretmemiz gerekiyor. İlim tahsili için çıkılan yolculuk en kutsal yolculuklardan birisidir. Bu hedefle derslerinize dört elle sarılın. Eğitiminizi tamamlayıp ülkelerinize geri döndüğünüzde bu şehri ve bu milleti güzel yönleri ile hatırlayın. Biz 1176 derneği olarak size şehrimizi ve milletimizi tanıtmaya gayret edeceğiz. Bunun dışında her türlü sıkıntı ve problemlerinizin çözümünde de yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

İftar yemeği Kuran – ı Kerim okunması ve yapılan duayla sona erdi.