Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organı Umut Oldu

Denizli’de geçirdiği beyin kanaması sonrası beyin ölümü gerçekleşen 84 yaşındaki hasta, gerçekleştirilen operasyonla organ bağışlayarak, nakil bekleyen hastalara umut oldu.

YAŞAM 11.05.2021, 11:25
Beyin Ölümü Gerçekleşen Hastanın Organı Umut Oldu
banner858

5 Nisan tarihinde beyin kanaması tanısıyla Denizli Özel Egekent Hastanesi’nde tedavi altına alınan 84 yaşındaki Zeynep Semerci’nin, yoğun bakımda süren tedavisinin ardından beyin ölümü gerçekleşti. Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Peker ve Organ Nakli Birimi tarafından hastanın ailesi ile yapılan görüşme sonucunda Semerci’nin organlarının bağışlanmasına karar verildi. Gerçekleştirilen operasyonun ardından Semerci’nin uygun bulunan karaciğer organı nakil edilmek üzere Ege Üniversitesi’ne gönderildi.

“Nakil hastalara umut oldukları için minnettarız”
Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Peker, tüm çabalara rağmen hayatını kaybeden Zeynep Semerci’nin ailesine başsağlığı dileyerek, organ bağışı konusundaki duyarlılıklarından ötürü teşekkür ettiğini belirtti. Uzm. Dr. Peker; “Ülkece zor bir dönemden geçiyoruz. Bizler sağlık çalışanları olarak bu zorlu dönemde tüm özveri ve emeğimizle çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Bu dönemde böyle umut verici projelerde yer almak bizleri çok mutlu kılıyor. Organ naklinin, bizim için, hastanemiz ve şehrimiz açısından son derece önemli bir olay olduğunu düşünüyorum. Acılarını bir kenara bırakıp nakil bekleyen hastalara umut olan saygıdeğer aile başta olmak üzere, emeği geçen tüm sağlık personeline teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir