İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk; Denizli’yi layık olduğu hizmetlerle buluşturmak için yola çıktıklarını, yetkiyi devraldıklarında temel haklardan birisi olan ‘Barınma Hakkı’nın Denizli’de artık sorun olmaktan çıkacağını söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Güngör’den CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanına Eleştiri Ak Parti İl Başkanı Güngör’den CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanına Eleştiri

“ÖNCELİĞİMİZ KONUT OLACAK”

Sağlıklı ve güvenli barınma ihtiyacının çözümünün öncelikleri olacağını söyleyen Öztürk; “Vatandaşlarımızın sosyoekonomik düzeyini ve gereksinimlerini dikkate alarak konut ihtiyacını doğru bir şekilde değerlendireceğiz. Afet riski taşıyan, alt ve üst yapı koşulları yetersiz, çarpık yapılaşmış konut alanlarını, daha güvenilir ve daha sağlıklı hale getirilebilmek için gereken tüm adımları atacağız. Toplu konut üretiminde sürdürülebilirliği destekleyeceğiz ve geliştireceğiz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 12.29.59 8E4C7486

“BEDEL ÖDEMEDEN EVLERİNE KAVUŞACAKLAR”

Dezavantajlı, ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz konut üreteceklerini söyleyen Öztürk, “Gelişmeye açık yeni alanlar üzerinde imar uygulamaları yapacağız. Mülkiyeti belediyemizde olan arsalar üretip, bu arsalara belediye iştirakimiz vasıtasıyla kat karşılığı modern konutlar kazandıracağız. Bu konutları; öncelikli olarak acil ihtiyaç sahiplerine, dezavantajlı ailelerimize, üzerinde konut tapusu olmayan ailelerimize hiçbir bedel almadan vereceğiz. En az 30 yıl başkasına kiraya vermemek ve satmamak şartıyla evlerine kavuşacaklar. Kırsal mahallelerimizde bölgenin şartlarına uygun evler yapacağız ve hiçbir bedel almadan ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. Orta ve alt gelir grubuna yönelik olarak üreteceğimiz konutları hemşerilerimize ‘maliyet fiyatına’ vereceğiz, geri ödemelerini ise ekonomik yapılarının değişkenliğini dikkate alarak planlayacağız” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 05 Saat 12.29.59 8D63D07B

“SORUNLAR BİZİM MUTLULUK HEPİMİZİN”

Denizli için her ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Öztürk; “11 bin 868 kilometrekarede yaşayan,  1 milyon 59 bin 82 hemşerimizin her birinin sorunu bizim sorunumuz, mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Daha güzel, daha yaşanabilir ve daha mutlu bir Denizli için her ne gerekiyorsa yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Editör: Haydar Buğra Tokmak