İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, insanlığın en temel hakkı olan suyu ulaşılabilir hale getireceklerini ve en ucuza Denizli halkının hizmetine sunacaklarını vurguladı.

Whatsapp Görsel 2024 03 16 Saat 19.54.03 7C452Dbe

İnsanların sırtında ağır bir yük olan pahalı su faturası döneminin biteceğini belirten Öztürk, “Su, sadece insan için değil dünyadaki tüm canlılar ve ekosistem için son derece değerli ve ikamesi bulunmayan bir doğal kaynaktır. İnsanların ve diğer canlıların sudan yoksun bırakılması çok ağır sonuçlar doğurur ve bu savunulamayacak bir yaklaşımdır.

İçme suyunun bir insan hakkı olduğunun kabul edilmesi, suyun vergilendirilmesi ve faturalandırılması ile ilgili politikaların yeniden gözden geçirilmesi zaruridir.

Whatsapp Görsel 2024 03 16 Saat 19.54.03 C8C078D0

Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı

İnsanların su ihtiyacını karşılama zorunluluğunun yönetimler tarafından vergi alma fırsatı olarak kullanılması su hakkıyla uyumlu bir yaklaşım değildir. Vatandaşlarımızın suya en ekonomik şekilde erişiminin sağlanmasının toplumsal adaletin ön koşullarından birisidir” dedi.

Öztürk; mevcut belediye yönetimini de eleştirerek, “Milletimize suyu neden sadece maliyetine veremiyorsunuz, her şeyi gelir kapısı olarak görmek zorunda mısınız?” diye sordu.