İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, engelli bireylerin tedavi, kontrol, rapor yenileme süreçleri ile ücretsiz ulaşım ve rehberlik hizmeti vereceklerini ifade ederek; “Engelli bireylerimize Denizli’mizin turizme uygun tesislerinde aileleriyle birlikte ücretsiz tatil yapabilme imkânı sunacağız. Bu süreçte fizik tedavi, hidroterapi ve psikolojik destek almalarını sağlayacağız. Hiçbir sorun yaşamadan katılabilecekleri sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 18 Saat 15.47.30 A6A6Df76

“HAYAL DEĞİL GERÇEK OLACAK”

Engelsiz bir şehrin hayal olmadığına vurgu yapan Öztürk; “Toplum; engellisi engelsizi, yaşlısı genci, kadını erkeği ile bir bütündür. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, karşılaşabileceği problemleri öngörüp, empati kurarak çözüm yolları üretmek hepimizin ortak görevidir. Engelleri aşmaya çalışan bireyleri destekleyerek onların yanında olmak da bir iyilik hali değil asli görev olmalıdır. Çünkü engellilerimizin yaşadığı problemler sadece kendileri ve ailelerini ilgilendiren bir konu olmayıp, toplumumuzun öncelikli meselesidir.

Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı

Whatsapp Görsel 2024 03 18 Saat 15.47.30 E6268983

Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insanda bir engelli adayıdır.  Engellilik ise herhangi bir zorluk ve mücadele gerektiren bir durum söz konusu olduğunda pes etmek değil, onu aşmak için mücadele etmektir” dedi.