Kadınların geleceğe umutla baktığı, şiddetin değil başarıların öznesi olduğu bir Denizli için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Öztürk, kadınların aktif rol alabilecekleri, kendilerine ve şehir ekonomisine katkıda bulunabilecekleri bir Kadın Konsey’i oluşturacaklarını ifade etti.

“Kadın kooperatifleri ve Kadın Atölyeleri” kuracaklarını söyleyen Öztürk, kadın yatırımcılara özel belediye imkânları sunacaklarını, bu şekilde kadınların üretime dâhil edileceğini ve aynı zamanda üretilen ürünlerin belediye tarafından satın alınacağını söyledi.

Ayrıca vardiyalı çalışan tüm annelere, en kısa zamanda sanayi bölgelerine yakın yerlerde çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri gündüz-gece çocuk bakım evleri kuracaklarının sözünü verdi.

Şeref Arpacı Bakan Şimşek’e Sordu: Bizi Gri Listeye Sokanlardan Girmemize Hesap Sorabildiniz mi? Şeref Arpacı Bakan Şimşek’e Sordu: Bizi Gri Listeye Sokanlardan Girmemize Hesap Sorabildiniz mi?

Whatsapp Image 2024 03 08 At 13.12.42 (1)

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, 8 Mart gününün anlam ve önemine binaen; “Yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan başta şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri ile eşleri olmak üzere dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Editör: Orhun Çoban