İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, “Geçmişine saygısı olmayanın geleceği olmaz” düsturu ile Denizli’de toplumun hazinesi yaşlı vatandaşlara yönelik yapacakları çalışmaları anlattı.

I M G 20240319 W A0015

Öztürk; “Toplumumuzun önemli değerleri, tecrübeleriyle yol göstericilerimiz yaşlılarımız, İYİ Belediyecilik döneminde kendilerini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek. Evde Bakım Hizmetleri’nin kapsamı genişleteceğiz. Yaşlılarımızın pazar, ilaç temini, hastane ulaşımı, market alışverişi ve bu gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacağız. Yaşlılarımız için semt pazarlarına gitmek ve dönmek İYİ Belediyecilik döneminde sorun olmaktan çıkacak, semt pazarlarına ulaşımı oluşturacağımız mahalle servisleri ile yapacağız. Yaşlı vatandaşlarımız için şehrimizin muhtelif yerlerinde, iyi şekilde vakit geçirebilecekleri, çay servisinin ücretsiz olacağı, kaliteli vakit geçirebilecekleri, okuma ve aktivite köşeleri olan yaşam alanları inşa edeceğiz” dedi.

I M G 20240309 W A0019

Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı Başkanların İlk İcraatı Takdir Topladı

“GÖREVİMİZİN BİLİNCİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

Tecrübe ve düşünceleriyle bizlere yol gösteren yaşlılarımız her zaman başımızın tacı olduğunu ifade eden Öztürk, “Yaşlılarımıza daima sevgi, saygı ve hürmet göstermek üzerimize bir borçtur. Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Tarihin her döneminde Milletimiz yaşlısına gereken ehemmiyeti vermiştir. Bu gerçek, Milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir.” dedi.

I M G 20240319 W A0016