Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen, şiir ve türkü gününe ilgi büyük oldu. Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (Yaz-Ar Bir) tarafından 52’ncisi düzenlenen şiir ve türkü gününe, Yaz-Ar Bir üyesi şair ve sanatçıların yanı sıra, etkinliği izlemek için gelen sanatseverler de katıldı.

I M G 20240303 W A0030

“ETKİNLİKLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR”

Şiir ve türkü dinletisi öncesi bir konuşma gerçekleştiren Yaz-Ar Bir Genel Başkanı Hüsamettin Tat; etkinlikler, sosyal aktiviteler, yarışma programları ve kültürel etkinliklerin hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

I M G 20240303 W A0033

“EDEBİYAT VE SANAT BİR ÇATI ALTINDA BULUŞTU”

52. Şiirini Al da Gel ve Şiir Günü etkinliğinin sunumunu yapan Yaz-Ar Bir Genel Başkan Yardımcısı Sadık Dağdeviren ise; şiir, sanat ve edebiyatın yaşamın olmazsa olmazlarından olduğunu vurgulayıp, şiir ve türküleriyle geceye renk katan şair ve sanatçıları sırasıyla davet etti.

I M G 20240303 W A0031

Etkinliğe katılan şair ve sanatçılar şiir ve türküleriyle coşku ve duygu dolu anlar yaşattı.

Şiir ve türkü etkinliğine katılan şair ve sanatçılar şu isimlerden oluştu: “Hüsamettin Tat, Hamdi Helvacılar, Sadık Dağdeviren, Mehmet Aslan, İsmail Gökçe, Ali Tuluk, Ahmet Aydın, Ezgar Ergün, Mehmet Dağal, Necati Çallı, Gülizar Aslan, Nazmi Çimenci, Serdar Gedizlioğlu, Bayram Günel, Ali Yıldırımer, Muzaffer Kılıç, Mustafa Kemal Aslan, Zehra Sultan, Sevim Say, Mehmet Akyol, Murat Göker, Musa Akın, Mustafa Duru, Osman Uysal, Selami Arıkan, Hüseyin Karakurt, Veli Karaman ve Sami Şimşek.”

Whatsapp Görsel 2024 03 03 Saat 18.32.34 F4F3C685

ETKİNLİKLERE DAVET ETTİ

Hierapolis ve Travertenler  Gece de Ziyaret Edilebilecek Hierapolis ve Travertenler  Gece de Ziyaret Edilebilecek

Gerçekleşecek etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulunan, sanatseverleri ve Denizli halkını davet eden Yaz -Ar Bir Genel Başkanı Hüsamettin Tat, şunları söyledi; “Yaz-ar Bir ailesi olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Alzheimer Derneği iş birliği ile birlikte 9 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda Türkiye genelinde şiir yarışması düzenliyoruz. Konusu unutkanlık olan ve “Ne Sen Beni Unut, Ne De Ben Seni” konulu şiir yarışması, son yıllarda artış gösteren Alzheimer konusunda, bu hastalığın önemini anlatmak ve kamuoyunda hastalığa karşı farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle de, 15 Mart Cuma günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda saat 21.00’da Denizli Muharip Gaziler Derneği ile birlikte Yaz-Ar Bir olarak anma günü düzenleneceğiz.“

Kaynak: SEVİM SAY