Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayında BELTAŞ tarafından işletilen üç kafenin bulunduğu alanı içkili yer bölgesi ilan etmiş, ardından bu işletmelerde alkollü içki satışına başlanmıştı.

Karar siyasi partilerin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları tarafından da eleştirilmiş, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu kararından geri dönmeye davet edilmişti.

YÜCEL KARARI YARGIYA TAŞIDI

Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör belediye meclisi kararını yargıya taşıdıklarını duyurdu. Denizli 2’nci İdare Mahkemesi’ne kararın iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle başvuru yaptıklarını açıklayan Güngör; “Denizli 2'nci İdare Mahkemesi'ne Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin çay bahçelerinde alkol satışının serbest hale getirilmesi konusunu Denizlimiz için yanlış bulduğumuz için mahkemeye verdik. Tarafımızdan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 16.05.2024 tarih ve 235 sayılı kararının öncelikle yürütmesinin durdurulması ve devamında iptali istemi hakkında dava açılmıştır"  ifadelerini kullandı.

Gülten Gökçen Mücadele Arkadaşları Tarafından Son Yolculuğuna Uğurlandı Gülten Gökçen Mücadele Arkadaşları Tarafından Son Yolculuğuna Uğurlandı

Editör: Orhun Çoban