Akaryakıta gelen zamlar, vergi artışları ve düşük ücretlere dikkat çeken Özdemir, Türkiye'nin büyük zenginlerinin 2022 net kârının 545 milyar 138 milyonu bulduğunu söyledi. Emeklilerin maaşının yasal düzenleme ile yoksulluk sınırı üzerine çıkarılması gerektiğini belirten Özdemir, "Tarımda kendi kendine yeten Türkiye AKP iktidarının yanlış tarım politikaları nedeniyle dışa bağımlı hale getirilmiş, kendi çiftçisini desteklemeyen iktidar yüzünden ülke ithalat ile gıda ihtiyacını sağlar hale gelmiştir" dedi.

WhatsApp Image 2023-07-20 at 19.29.21 (1)

DTO Başkanı Uğur Erdoğan:  “Artık Seçim Değil Geçim Zamanıdır!” DTO Başkanı Uğur Erdoğan: “Artık Seçim Değil Geçim Zamanıdır!”

"KAMU EMEKÇİLERİ GREVLİ TOPLU SÖZLEŞME HAKKI İÇİN MÜCADELEYE KATILMALI"

Kamu emekçilerinin maaşları seyyanen zam ile bile yoksulluk sınırı altında kaldığını söyleyen Özdemir, "Tüm bu zam yağmuru ve ücret kaybı karşısında iktidarın arka bahçesi haline gelen Hak-İş ve Memur-Sen her zaman olduğu gibi sessiz kaldı. Kamu emekçileri sarayın sadakasına mahkum olmamalı, yandaş sendikanın güdümünden kurtulmalı, grevli toplu sözleşme hakkı için mücadelede birlik olmalıdır" sözleriyle ortak mücadele çağrısı yaptı.

"VERGİDE ADALET İSTİYORUZ"

"Bu zamlar ve hayat pahalılığında yaşanmaz diyor zamların geri çekilmesini istiyoruz" diyen Özdemir, "Vergide adalet istiyoruz. Teşviklerle vergi aflarıyla ihya edilen servet sahiplerinden servet vergisi alınsın istiyoruz. Tüm ücretler yoksulluk sınırı üzerine çıkarılsın istiyoruz. Halkımız bu yükü taşımak zorunda değildir. Tüm halkımızı, tüm emek ve demokrasi güçlerini , insanca yaşayacak çalışma ve ücret koşulları için birlikte mücadeleye davet ediyoruz. Sermaye düzeninin siyasetini yapan AKP iktidarının emekçiler için, halk için adım atması söz konusu bile olmaz, kazanmanın tek yolu birleşmek ve mücadele etmektir" ifadelerini kullandı.