2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Nihat Zeybekci, “Belediyenin kafelerinde alkol satışını neden kaldıralım? Mekanları, neden taşıyalım? Bu uygulamaların hiçbirisi ile bir problemimiz olmayacak” açıklamasında bulunmuştu.

Zeybekci seçim çalışmalarında, "Bugün İzmir ile ilgili şunları duymuyor değilim: 'Rakımıza dokunma'. Eyvallah. Bugün insanların özgürce içkilerini içebildiklerini ben biliyorum" demişti.

DENİZLİ’DE YASAK

AK Parti’nin bayramlaşma töreninde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, yeni seçilen CHP’li Denizli Büyükşehir Belediye yönetimini topa tuttu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üç belediye tesisinde içki satışı kararına sert tepki gösteren Zeybekci, “İlk geldiklerinde, ilk icraatlarına baktığımız zaman şehrin en önemli meselesini çözmek üzere neymiş karar aldıklarında, karara baktığımızda Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait işletmelerde içki kararları aldılar. Bu şehrin böyle bir şeye ihtiyacı yok. Denizli’de özel sektöre ait olan işletmelerde, restoranlarda, diledikleri her yerde insanlar zaten serbestçe içkilerini içiyorlar, ne yapıyorlarsa yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“ZIVANADAN ÇIKAN İNSANLA MUHATAP OLMAK İSTEMEZ”

Zeybekci, vatandaşın belediye tesislerinde güven ve huzur aradığını belirterek, “Benim vatandaşım, Denizlili hemşerim belediye tesisine gittiğinde, ‘Orası belediyenin yeri, burası güvenlidir, burası ucuzdur, burası sağlıklıdır, burası bütün Denizli’nindir’ diye oraya gider. Ama oraya gidip de oturduğunda, yan tarafta iki kadeh içtikten sonra zıvanadan çıkan bir insanla muhatap olmak istemez benim vatandaşım. Böyle bir şeye ihtiyaç yok. Belediye kanununun onlara vermiş olduğu yetkiyle böyle bir karar almamaları gerekiyordu, aldılar. Biz de AK Parti olarak bununla ilgili hukuki süreci derhal başlatacağız” dedi.

21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti 21 Bin 735 Hayvan Bakımdan Geçti

Editör: Orhun Çoban