Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı. Bu yıl teması “Savaş ve Barış” olarak belirlenen yarışmaya 66 ülkeden 1240 eser katıldı. Amatör ve profesyonel sanatçıların eserleri 2-3 Mart’ta tarihi Denizli Konağı’nda toplanan jüri üyeleri tarafından değerlendirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kültür ve Sanat Şube Müdürü Arif Duru, Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü Samet Başer, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Gülsün Sağlık, karikatürist Şevket Yalaz, Savaş Ünlü, Mehmet Selçuk, Abdülkadir Uslu, Altan Özeskici, Ali Şur ve Kübra Deligöz’den oluşan jüri, eserleri inceleyerek değerlendirdi.

2.Bagher Hemmati̇ İran


ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİ 15 MART’TA
Yarışmanın 18 yaş üstü kategorisinde Küba’danAristidesEstebanHernandezGuerrero ’nun eseri birinci seçilirken, İran’dan BagherHemmati’nineseri ikinci, yine İran’dan Ali Rastroo’nun eseri ise 3. oldu. Mansiyon ödüllerini ise sırasıyla Çin’den Fan Lintao, Tekirağ’danTuran Aksoy ve Eskişehir’den Mehmet Zeber aldı. 18 yaş altı mansiyon ödüllerini ise sırasıyla İstanbul’dan İrem Eroğlu ve İzmir’den Mustafa Çelikçakır ile Mina Hacer Yalçın almaya hak kazandı. Yarışmanın ödül töreni ve sergisinin 15 Mart 2024 Cuma günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılacağı kaydedildi.

Çavuşoğlu’nun Hedefi:  1 Milyon turisti  Denizli’de Ağırlamak Çavuşoğlu’nun Hedefi: 1 Milyon turisti Denizli’de Ağırlamak

1.Mansi̇yon Fan Li̇ntao Çi̇n