Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi ile Milli Gençlik Vakfı üyeleri, Gazze Şeridi'ndeki Refah'ta güvenli bölge ilan edilen çadır kentleri bombalayan İsrail'i telin için dua ve basın açıklamasında bulunmak üzere Candoğan Parkında bir araya geldi. Ellerinde Türkiye ve Filistin bayrağı ile İsrail karşıtı pankart ve dövizler olan kalabalık, İsrail'i protesto eden, Filistin'e destek veren sloganlar attı.

"SÖZÜN BİTTİĞİ YER"

AGD Denizli Şubesi Başkanı Bilal Furkan Şimşek, grup adına yaptığı açıklamada, sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze’de soykırımda bulunan Siyonist İsrail rejiminin, dün gece yeni bir caniliğe imza attığını ve Refah’ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit ettiğini belirterek, "Gerçekleşen bu son saldırı, insaniyet adına sözün bittiği yer olmuştur. Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde, güvenli bölge ilan edilen çadırları bombalayan Siyonistler’in anlayacağı tek dilin, silah ve maddi güç olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır." dedi.

Adg Ve Mgf İsrail Protestosu2

HALK MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELERE BÜYÜK BİR SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Siyonistlere karşı anladığı dilden yanıt verilmesi gerektiğini ifade eden Şimşek, "Bu bağlamda halkı Müslüman olan ülkelerin liderlerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Vakit, Milli Görüş lideri Erbakan Hocamızın dediği gibi İsrail’e karşı güç gösterme vaktidir. Zira İsrail rejiminin kınamalardan, sözlü tepkilerden anlamadığı ve bu tutumu umursamadığı gayet açık olmakla birlikte bunları geçtik bu insanlık düşmanı bebek katilleri, uluslararası yargı organlarının verdiği kararları dahi tanımamaktadır." ifadelerini kullandı.

Konut Satışlarında Düşüş Sürüyor Konut Satışlarında Düşüş Sürüyor

Basın açıklamasının ardından İsrail'in Refah'a saldırısında hayatını kaybedenler ile Filistin halkının maruz kaldığı soykırımdan kurtulması için dua edildi.

Editör: Orhun Çoban