Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım” Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım”

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, önceki gün Denizli’de aralarında CHP Merkezefendi Belediye meclis üyesi adaylarının da bulunduğu bir grubu ziyaret etti. Tanrıkulu sosyal medyada vefat eden bir akrabasını ziyaret için kente geldiğini açıkladı. Buna karşın ziyaret AK Partilileri öfkelendirdi. Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz ve bir grup partili Merkezefendi Belediyesi önünde açıklama yaparak; “Tanrıkulu’nun Denizli’de ve özellikle Merkezefendi ilçemizde ne işi vardı?” diye sordu.

Ak Parti Sezgin

‘’DEM’LE UZLAŞTINIZ MI?”

Tanrıkulu’nun Denizli’de gizli görüşmeler gerçekleştirdiğini iddia eden Durmaz; “Bu ziyaret CHP’nin hiçbir resmi organi tarafından ilan edilmemiş, kamuoyuna bilgi verilmemiştir. Gizli şekilde bir kafede buluşan Sezgin Tanrıkulu'nun yanında DEM Partili, eski HDP’li ve CHP Denizli Teşkilatı’ndan hangi isimler vardı? Türkiye'nin birçok bölgesinde; sırtını YPG'ye PKK'ya veya Kandil'e yaslamış, HDP’nin devamı olan DEM Parti ile demlenip ‘Kent Uzlaşısı’ adı verilen süslü kelimenin arkasına sığınıp sırf seçim kazanma uğruna anlaşmaya varan CHP zihniyetinin yaptığı gibi; daha bugün toprağa vereceğimiz şehidimiz de dahil olmak üzere tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak şekilde siz de kent uzlaşısı yaptınız mı?” ifadelerini kullandı.