Barza Ovasını Kuraklık Vurdu Barza Ovasını Kuraklık Vurdu

Brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. 25 Haziran Salı gününden itibaren benzine 2 lira, motorine ise 1 lira 68 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Pompaya yansıyacak fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da benzinin litresi 42 lira 30 kuruş, motorin ise 42 lira 35 kuruştan satılacak.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, 21 Haziran Cuma gününden itibaren geçerli olacağı belirtilen ancak ertelenen zamlar 25 Haziran Salı gününden itibaren pompaya yansıyacak. Buna göre, benzine 2 lira, motorine 1 lira 68 kuruş zam bekleniyor.

TEMMUZUN İLK HAFTASI DA ÖTV ZAMMI

Akaryakıt fiyatlarına temmuzun ilk haftası ise ÖTV zammı yansıtılacak.

3 Temmuz'da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak enflasyon verisinin ardından ÖTV'ye yapılacak zamla birlikte akaryakıt fiyatları da artacak. ÖTV zammıyla akaryakıtın litresinin 3 ile 3.5 TL artması bekleniyor. Böylelikle 2 haftalık zaman dilimi içerisinde benzin ve motorin fiyatları 5 liranın üzerinde artış göstermiş olacak

Editör: Orhun Çoban