banner609

Denizli’de Merdiven Yıkayıp Biriktirdikleri 40 Yıllık Emeklerini Çaldılar

Denizli’de yıllarca ev temizliğine giderek ve eşiyle birlikte apartman görevlisi olarak çalışan 67 yaşındaki Meryem Akça, emek emek, dişinden-tırnağından artırdığı tüm birikimlerini, dolandırıcıların tuzağına kanarak kaybetti. Telefonla arayan dolandırıcıların ‘Polisim’ yalanına inanan yaşlı kadın, elleriyle eve gelen dolandırıcılara, 80 bin lira değerinde altını ve 20 bin lira nakit para olmak üzere toplamda 100 bin lirasını teslim etti. ‘Ciğerimi yaktılar’ diye feryat eden yaşlı kadın, gözyaşları içinde alın teri olan parasının bulunması istedi.

Asayiş 06.05.2021, 04:28
Denizli’de Merdiven Yıkayıp Biriktirdikleri 40 Yıllık Emeklerini Çaldılar
banner930

Denizli’nin Pamukkale İlçesi Kıbrıs Şehitler Caddesinde yaşanan olayda, karı-koca apartman görevlisi olarak çalışan ve yıllarca ev temizliği yaparak yaşamını geçiren yaşlı bir çift dolandırıcıların hedefi oldu. Eşinin olmadığı bir anda evinde sabit telefondan gelen aramaya bakan 67 yaşındaki Meryem Akça, dolandırıcıların ‘Polisim’ yalanına kandı. ‘Kocanın ifadesini alıyoruz, kuyumcu soygunu nedeniyle evdeki tüm altınların ve paranın kontrol edilmesi lazım’ denilerek ikna edilmeye çalışıldı. Bu arada telefonu kesinlikle kapatmaması tembihlenen yaşlı kadın, panikledi ve korktu. Maskeli iki dolandırıcı da anında eve giderek yaşlı çiftin, yıllarca dişinden tırnağından artırarak biriktirdiği, 80 bin lira değerindeki altını ve 20 bin lira nakit parayı almayı başardı. Altın ve paraları alan dolandırıcılar olay yerinden kaçtı.  Meryem Akça eşinin eve gelmesiyle dolandırıldıklarını anladı. Olay yerine gelen polis; çevre iş yerleri ve apartmanların güvenlik kameralarından hırsızları takip ve teşhis etmek için hızlıca çalışmalarına başlarken geniş çaplı soruşturma başlattı.

“CİĞİREMİ YAKTILAR”

Eşiyle birlikte apartman görevlisi olarak, yıllarca evlere temizliği giderek alın teri döküp biriktirdikleri tüm paraların çalınması karşısında gözyaşı döken Meryem Akça, “Yıllarca merdiven yıkadım, ev temizliği yaptım. İki evladımızı da okuttuk. Emekli olduk. Tam rahat edeceğimiz dönemde başımıza bu olay geldi. Basiretim bağlandı, telefonda çok korktum. Yalanlara kandım. Telefonda düşünme fırsatı bile vermediler ve telefonu kapatmamam için ellerinden geleni yaptılar. Eve gelenlere de mutfak tezgahı altında yoğurt kasesi içinde tuttuğumuz, altınları ve paraları verdim. Eşimi kurtaracaklarını söylediler. Ancak eşim daha sonra eve gelince dolandırıldığımızı anladım. Yazıklar olsun hepsine. Yıllardır dişimizden tırnağımızdan artırdığımız tüm birikimlerimiz gitti. Ciğerimi yaktılar. Alın terimizi ve emeğimizi çaldılar.  Devletimizden, polisimizden bu canilerin yakalanmasını ve paramızın bulunmasını istiyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir