Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. 28 Eylül’de başlayacak lig öncesi yoğun antrenman temposuna giren ve 20 günlük periyotta hazırlık maçlarıyla kendini test edecek olan yeşil-siyahlılarda Asbaşkan Veli Tefenlili önemli açıklamalarda bulundu. Denizli’nin basketbola olan ilgisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Tefenlili, “İnşallah yeni sezonda da adımızdan sıkça söz ettireceğiz” diye konuştu.

“KENDİNİ İSPAT ETMİŞ, İYİ YERLERDE OYNAMIŞ BİR OYUNCU TOPLULUĞUMUZ VAR”

“Bu sezonda inşallah Eylül 28 tarihinden itibaren Basketbol Süper Ligi’nde mücadeleye başlayacağız” diyen Tefenlili, “ Yaz dönemi bizim için hareketli geçti. Geçen sezonki takımımızı tamamen yeniledik. Zafer Aktaş hocamızla sezon bitmeden 4-5 ay önce de hazırlıklara başlamıştık. Hocamızın uzun zamandır takip ettiği oyuncular vardı. Onlarla görüşmelerimizi yapıyorduk. Sezon sonunda yaptığımız çalışmalarla takımımızı oluşturduk. Güzel, genç, dinamik bir takım olduk. Kendini ispat etmiş, iyi yerlerde oynamış bir oyuncu topluluğumuz var” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL BİR HAZIRLIK DÖNEMİNİ GERİDE BIRAKTIK”

İlk hazırlık kampında takımın birlik ve beraberliğini sağladıklarını, iyi bir hava yakaladıklarını kaydeden Tefenlili, “ İlk hazırlık kapmızın Gloria’da geçirdik. Yaklaşık 13-14 günlük takımın birlik ve beraberliğini sağlayan, kolej havasında hem tatil hem de ciddi anlamda antrenmanların yapıldığı güzel bir hazırlık dönemini geride bıraktık. Çalışmalarımız Denizli’de devam ediyor. 7 Eylül’de de bir turnuva gerçekleştireceğiz ve Onvo Büyükçekmece ve Manisa Büyükşehir Belediyespor ile mücadele edeceğiz. İnşallah güzel bir dönem geçirmiş olacağız. Takımın birbirine adapte olması ve alışma dönemi için bu turnuva önemli bir yer ediniyor. Bu hazırlıklarla takımı iyi bir seviyeye çıkaracağız. Sonrasında Bursa’da TOFAŞ ile karşılaşacağız. Son olarak da İzmir’de katılacağımız Ege Cup’la da hazırlık dönemini sonlandıracağız” dedi.

Başkan Doğan: “19 Mayıs, Ulusumuzun Yeniden Doğuş Günüdür” Başkan Doğan: “19 Mayıs, Ulusumuzun Yeniden Doğuş Günüdür”

DENİZLİ HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Denizli halkına da teşekkür eden Tefenlili şu sözleri söyledi; “Denizli’de basketbolseverlerin ilgili bizi çok sevindiriyor. Takıma olan ilgi çok iyi durumda… Locaların tamamı bitti. Saha içi koltuklarımızın yüzde 65’ini sattık. Kombine satışlarımız devam ediyor. Bunlar bizim için çok önemli. Ne kadar çok destek alırsak, şehir ne kadar destek sağlarsa, bunun takım olarak geri dönüşü de bir o kadar iyi olacak”