Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in, göreve geldikten sonra Merkezefendi’de hayata geçirmeyi planladığı Genç Mucitler Atölyesi Projesi, gençleri heyecanlandırdı. Gençlere geniş ve modern çalışma ortamları, her türlü teknik ve teknolojik donanımın ücretsiz olarak sağlanacağı Genç Mucitler Atölyesi, daha şimdiden merak edilen ve gelecek vadeden çalışmalar arasında yerini aldı.

Genç Buluşçular Atölyesi̇ Beklenti̇yi̇ Yükseltti̇ (3)

“ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK”

Genç Mucitler Atölyesi hakkında bilgi veren Başer, “Atölye, ileri teknoloji, robotik kodlama, insansız hava araçları gibi stratejik alanlarda proje üretme imkanı sunacak. Genç Mucitler Atölyesi, üstün zekalı ve yaratıcı çocuklar ile gençlerin ülkelerinin göğsünü kabartacak uluslararası düzeyde başarılı birer bilim adamı olabilmeleri adına ücretsiz hizmet verecek. Ayrıca bu proje ile gençleri bilim ve teknolojiye teşvik etmek, onların potansiyellerini tam anlamıyla kullanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor” dedi.

Genç Buluşçular Atölyesi̇ Beklenti̇yi̇ Yükseltti̇ (2)

“ULUSAL VE ULUSLARARASI PLATFORMLAR İÇİN DESTEKLENECEKLER”

Yüksel Kepenek Mazbatasını Ailesiyle Birlikte Aldı Yüksel Kepenek Mazbatasını Ailesiyle Birlikte Aldı

Ülkenin yarınları, gençleri önemsediklerini belirten Başer; “Çocuklarımız ve gençlerimiz bizlerin geleceği. Onların önlerini açacak ve kabiliyetlerini gösterebilecekleri imkanları vermek hepimizin önceliği olmalı. Genç Mucitler Atölyesi’nin sayesinde gençlerin hazırladıkları projelerle başta Teknofest olmak üzere gerek ulusal gerekse uluslararası ölçekli çeşitli teknoloji ve inovasyon programlarına da katılma fırsatı elde edebilecek” dedi.

Genç Buluşçular Atölyesi̇ Beklenti̇yi̇ Yükseltti̇ (1)