Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 3’üncü sezonunu geçiren Yukatel Merkezefendi Belediyesi, Türkiye ve Avrupa basketbolunun gündeminden düşmüyor. Yerli ve yabancı oyuncuların adeta çıkış noktası olan Yukatel Merkezefendi Belediyesi’nin, Türkiye ve Avrupa basketboluna sunduğu son isim Amerikalı Moses Wright oldu. Yeşil-siyahlı forma altında çıktığı 4 maçta 27.5 sayı ortalaması tutturan ve gösterdiği performansla büyük övgüler alan Moses’in durumuyla ilgili Başkan Veli Deveciler çarpıcı açıklamalarda bulundu. Oyuncunun Denizli’de çok mutlu olduğunu kaydeden Deveciler, “Moses şu an sadece sahaya odaklanmış durumda. Bizde kendisinden çok memnunuz. Açıkçası oyuncunun bu kadar gündeme gelmesi bizi de rahatsız ediyor. Ligdeki durumumuz çok kritik ve sadece buna odaklandık. Her yabancı oyuncu da olduğu gibi Moses’in de EuroLeague maddesi var. Bizi aşan şeyler olabilir ancak tek düşüncemiz yola birlikte devam etmek. Kendisiyle gelecek yılda çalışmak istiyoruz” diyerek transfer söylentilerine kapıyı kapattı.

BAŞKAN DEVECİLER MOSES İÇİN KAPILARI KAPATTI (3)

“OTURU’YU DA GÖNDERMEK İSTEMEMİŞTİK”

Sezon başı takıma katılan ve Anadolu Efes’in yolunu tutan Daniel Oturu hakkında da konuşan Deveciler, “Biz Oturu ile de ayrılmak istememiştik. Oda burada çok mutluydu. Oyuncunun da hedefleri vardı ve böyle bir karar aldık. Başka faktörler işin içine girdiği zaman böyle ayrılıklar oluyor. Hem kulüp hem de oyuncunun menfaatini düşünüyoruz” dedi.

BAŞKAN DEVECİLER MOSES İÇİN KAPILARI KAPATTI (5)

“BAZEN GÜNLERCE OYUNCULARIN MAÇLARINI İZLİYORUZ”

'Mahallemde Maç Var' Turnuvasında İlk Düdük Çalındı 'Mahallemde Maç Var' Turnuvasında İlk Düdük Çalındı

Transferde izledikleri strateji de anlatan Deveciler, “Sürekli ‘no name’ isimsiz adamları buluyoruz. Bu noktada Koç Zafer Aktaş ve ekibiyle birlikte hareket ediyoruz. Ekibimiz oyuncuları buluyor ve bazen günlerce maçlarını izliyoruz. Sonrasında da ortak karar alarak transferi yapıyoruz. Kulüp olarak menajerlerden oyuncu almıyoruz. Arada menajerler olmuyor. İlk olarak oyuncuya gidiyoruz ve sonrasında menajerle detayları konuşuyoruz. Kimse bize oyuncuyla gelmiyor. Gelen oyuncular sonuçta direkt liseden buraya gelmiyor. Buraya standart oyuncu olarak geliyorlar ve gelişiyorlar. Burada Zafer Aktaş ve ekibinde büyük emeği var. Organizasyona uyum, takım düzeni hepsi çok önemli.  Nikos Rogkavopoulos, Nate Sestina, Rihards Lomažs, Max Heidegger, Daniel Oturu; hepsi buradan iyi yerlere gitti ve EuroLeague’de mücadele ediyor. Bu oyuncular bize gelmeden önce hiç dikkat çekmemiş isimlerdi. Kimisi doğru takımı bulamamış, kimisi de süre bulamamış isimlerdi. Israr ettik ve burada kazanan hem oyuncular hem de biz olduk. Oyuncuların çoğu da EuroLeague çıkışı ile geliyor. Sonuçta bizde böyle bir durumda para kazanıyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN DEVECİLER MOSES İÇİN KAPILARI KAPATTI (1)-1

“AVRUPA’NIN EN ÇOK İZLENEN 5-6 TAKIMINDAN BİRİYİZ”

“Avrupa’nın en çok izlenen 5-6 takımından biriyiz” diyen Başkan Deveciler, “Merkezefendi artık oyuncular için çıkış noktası. Ana hedef ise buradan daha büyük kulüplere gitmek. Avrupa’nın gözü Denizli’nin üzerinde… Litvanya’da televizyonlar Merkezefendi’nin maçlarını veriyor.  Samimiyetle söylüyorum çok fazla izleniyor ve dikkat çekiyoruz. Merkezefendi’den çıkan oyuncuların gittikleri takımlarda da başarılı olması, bunda büyük bir etken.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEVECİLER MOSES İÇİN KAPILARI KAPATTI (1)

“BU İŞİN BÜTÇE KISMI DA VAR”

“Organizasyon Avrupa’da da ses getiriyor” diyen Başkan Deveciler, “ Ünlü yorumcu İhsan Bayülgen, ‘Denizli basketbolun ihracat şampiyonu’ söylemi var. Bu bile bizim için çok kıymetli. Herkesin gözünün burada olduğunu ortaya koyuyor.  Buna rağmen Denizli’deki yeteri kadar etki yaratabilmiş değiliz. Bu işi bütçesel anlamda gelişmesi gerekiyor. Açıkça belirtmek isterim ki; bu işi Türkiye’de en iyi yapan  biziz.. Ancak bu işin bütçe kısmı da var. Daha iyi isimler gelebilir ama bu bütçelerle bu kadar yapabiliyoruz. Denizli şehrinin buradaki heyecanı hissetmesi gerekiyor” dedi.

BAŞKAN DEVECİLER MOSES İÇİN KAPILARI KAPATTI (6)

“DENİZLİSPOR ŞEHRİN EN BÜYÜK SEMBOLÜDÜR”

Başkan Veli Deveciler, Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile Denizlispor arasında ise herhangi bir kıyas yapılamayacağını söyledi. “Denizlispor bu şehrin her zaman sembolüdür” diyerek konuya nokta koyan Başkan Deveciler, “ Denizli şehrinin en büyük sembolü Denizlispor’dur. Bizler basketbol için çaba gösteriyoruz ve Süper Lig heyecanını yaşatmaya çalışıyoruz.  Böyle bir kıyas yapılamaz. Denizlispor bizim gururumuz.  Tartışmaya açık bir konu değil, söyleyeceğimiz tek şey budur” diye konuştu.