Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu bir dizi temaslarda bulundu. Başkan Kasapoğlu Denizli sanayisini yakından ilgilendiren sorunlar, gerçekleştirilmesi planlanan ve Denizli üreticisine katkı koyacak, Avrupa pazarında önünü açacak projelerin görüşmeleri için İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio ve Almanya İzmir Başkonsolosu Ralf Schörer ile toplantılar gerçekleştirdi. Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosu Ralf Schörer’in daveti üzerine kendisi ile Almanya Birliği Günü Resepsiyonunda bir araya gelen Başkan Kasapoğlu, Başkonsolos ile gerçekleştirdiği görüşmede Denizli sanayicisi adına, Almanya ile ticari ilişkiler ve vize sorunları ile alakalı görüşlerini dile getirdi.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Engelli Dostlarını Unutmadı Yukatel Merkezefendi Belediyesi Engelli Dostlarını Unutmadı

ALMANYA BAKONSOLOSU

VİZE ALMA KONUSUNDA OLUŞAN SIKINTI ALMANYA İLE TİCARİ BAĞLARI ZAYIFLATIYOR

Kasapoğlu, Schörer ile; son zamanlarda Avrupa ülkeleri ile Türkiye arasında yaşanan siyasi durumlar neticesinde alınan kararlardan sanayicinin de çok fazla olumsuz etkilendiğini ve özellikle vize alamama sorunlarının Denizli sanayicilerinin Almanya ile ticari faaliyetleri zayıflattığını dile getirdi.

“DENİZLİ TEKSTİL ÜRÜNLERİ YELPAZESİNDE ALMANYA İÇİN ÖNEMLİ BİR İHRACATÇI KONUMUNDADIR”

‘’Denizli tekstil ürünleri üretiminde Almanya için önemli bir ihracatçı konumdadır ve bölgemiz ithal ettiği endüstriyel makine ve kimya ürünleri gibi malları da büyük oranda Almanya’dan ithal eder. Denizli bölgesi güçlü sanayisi ile Almanya ile organik bağları kuvvetlendirmiş ve cazibe merkezi haline gelmiştir.’’ Sözlerini aktaran Başkan Kasapoğlu, çeşitli sorunlardan arındırılmış ve karşılıklı ticareti daha da güçlendirmiş bir şekilde Denizli ve Almanya arasında alım-satım faaliyetlerinin daha da artırılmasının önemli olduğunu dile getirdi.

İTALYA KONSOLOSU

İTALYA İZMİR KONSOLOSU VALERİO GİORGİO İLE BİR ARAYA GELDİ

Resepsiyonun ardından İzmir Konsolosluğuna geçen Başkan Kasapoğlu, İtalya İzmir Konsolosu Valerio Giorgio ile bir araya geldi. Giorgio ile gerçekleştirilen toplantıda Başkan Kasapoğlu, ‘’Denizli ve İtalya arasındaki ticari ilişkiler, ekonomik faaliyetler ve iş birliği açısından önemlidir. Her iki taraf da karşılıklı olarak ticaret hacmini artırmak ve ekonomik ilişkileri güçlendirmek için çeşitli girişimlerde bulunmuştur ve bulunmaya da devam etmelidir fakat ticaret ilişkileri, uluslararası ekonomik faktörler, politik gelişmeler ve diğer değişkenler etkileyebilmektedir.’’ dedi.

İTALYA KONSOLOSU VE DSO HEYETİ

“TİCARİ FAALİYETLERİ GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ’’

Başkan Kasapoğlu planlanan projeden bahsederek, “Denizli Sanayi Odası olarak İtalya ile bölgemiz arasındaki ticari faaliyetleri güçlendirmeyi ve bu tür faaliyetlere olası zorluklarda hızlı çözümler üretebilmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla, Denizli Sanayi Odası bünyesinde ‘’ İtalya İrtibat Ofisi Birimi’’ oluşturma çalışmalarına başlanacak’’ dedi.