UNESCO tarafından dünya miras listesine eklenen ve dünyanın 8'inci harikası olan Pamukkale'de balon turları bölgeye gelen turistlere görsel bir şölen sunuyor. Gün doğumundan yarım saat önce Pamukkale semalarında yükselen balonlara binen turistler, Pamukkale, Hierapolis ve Leodikya'yı havadan görme fırsatı buluyor.

A W231399 04

“GÜNDE YAKLAŞIK 300 TURİST AĞIRLIYORUZ”

Bölgede 12 ay boyunca uçuşların devam ettiğini söyleyen balon pilotu İsmail Hiraözlü, “Havanın durumuna göre bazen uçuşların iptal olduğu günler oluyor. Günde yaklaşık 300 turist ağırlıyoruz. Bu senenin daha yoğun geçmesini bekliyoruz. Şu anda yoğun olarak Rus kafilelerimiz gelmekte. Çinli turistlerde yakın bir zamanda gelmeye başlayacaklar” dedi.

A W231399 08

Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı İle Mazlumlara Ulaşmak Çok Kolay Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı İle Mazlumlara Ulaşmak Çok Kolay

Turistlerin tepkilerinin oldukça iyi olduğunu söyleyen Hiraözlü, “Turistlerimiz travertenleri, Hierapolis'i ve bazen de Leodikya'yı yüksekten görüyorlar. Genellikle Rusya'dan, Çin'den, Malezya'dan misafirlerimiz geliyor. Latin gruplarımız da var. Yazın genellikle Rus turistlerimizi ağırlıyoruz. Turistlerimiz özellikle gün doğumuyla birlikte Pamukkale'nin beyazlığı buluşunca daha mutlu oluyorlar” şeklinde konuştu.

A W231399 05

Editör: Orhun Çoban