0001

Türkiye'nin en sıcak bölgelerinden biri olarak bilindiği için yaz şehri olarak adlandırılan Mersin'in bin 500 rakım üzerindeki bölgelerinde dün kar yağışı etkili oldu.

001-1

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Erdemli ilçesine bağlı Tozlu Mahallesi'nin üst bölgesinde yer alan Toros Dağları ve ormanlar beyaza büründü.

003-1

Beyaz gelinliğini giyen bölge dron ile de havadan görüntülendi.Ortaya kartpostallık görüntüler çıkarken, kar yağdığını duyan bazı vatandaşlar bölgeye gelerek fotoğraf çekindi.

004

Bazı aileler ise çocukları ile kar topu oynayarak, beyaz güzelliğin tadını çıkardı.Beyaz gelinliğini giyen bölge dron ile de havadan görüntülendi.

005

Vatandaşlar bu sene Toroslar'a kar yağdığını belirterek, herkesin bu güzel manzara için bölgeye gelip gezip görmesini önerdi.

Tarım Sempozyumu Teknik Geziyle Sona Erdi Tarım Sempozyumu Teknik Geziyle Sona Erdi

006

Eşiyle birlikte fotoğraf çekmeye gelen Ali Gültekin, "Bu sene kar erken yağdı. Geçen sene hiç yağmadı. Bahçeler için Limonlu Deresi'nden su alıyorduk, olmadı. Buraya da gezmeye geldim, fotoğraf çektim, arkadaşlara karın yağdığını göstermek için" dedi.

007

008

009

010

Kaynak: Halil İbrahim Varlı-Hüseyin Yıldız-İHA