DBB Meclisi, Mayıs ayı toplantılarının ikinci oturumunu bugün gerçekleştirdi. Toplantıda, DBB eski Başkanı Osman Zolan döneminde Denizlispor’a verilen otoparklar geri alındı. Bu gündem maddesi görüşülürken DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, meclis üyelerini bilgilendirdi.

Konuşmasına “Otoparklar Denizlispor'un uhdesindeymiş, Büyükşehir Belediyesine geri getirdik. Herkes merak ediyor bunun için resmi bir şey mi yaptık diye, yok arkadaşlar” diye başlayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“BEN DELİ DUMRUL DEĞİLİM”

“Çünkü bu otoparklar yıllardan beri gayriresmi verilmiş. Ne kaydı var ne küreği var, ne yeri var, ne yurdu var. Eyvallah, arkadaşlar çok cesur olabilir. Yıllardır iktidar partisinden olmanın avantajlarıyla bunu yapmış olabilirler ama bizim öyle bir şey yapmamız mümkün değil. Denizli'de hiçbir gayri resmi işte imzamız olmayacak. Denizli halkına ait olan bu yerler Denizlispor'a verilmiş, onlar ne kadar değerlendiriyorlar bilmiyorum. Bir iddiaya göre her ay 350 bin lira Denizlispor'a aktarıyorlarmış. Orayı kim çalıştırıyor onu da bilmiyorum.

Bir gün dedim ki, yerimiz varmış evraklarını bulup gelin. Dediler ki, başkanım onun evrakları yok. Burası bakkal dükkanı bile olsa mal girerken faturası, çıkarken işlemi olur. İşlemi yok, kim karar verdi? O günkü belediye başkanımız verin demiş, verilmiş. Kardeşler, arkadaşlar, sayın meclis üyeleri; burası Denizli Büyükşehir Belediyesi. Ben de Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanıyım. Deli Dumrul değilim. Akşam oturum karar verip, sabah oturup Denizli'nin mallarını ulufe olarak dağıtacak makamda değilim. Her zaman söylediğim gibi, yalınayak, terliğiyle giden, garibin, gurabanın, fakirin, fukaranın hakkı var. Her kuruşumuzda hakkı var. Her harcadığım lirada onları düşünmek zorundayım. Bundan sonra kusura bakmayın Denizlispor benim başımın tacıdır ama Denizlispor'a gayriresmi bir şey verme hakkım da yoktur, hukuğum da yoktur, böyle bir ahlakım da yoktur.”

Denizliler Çınar Meydanı’na Akın Etti Denizliler Çınar Meydanı’na Akın Etti

“VİCDANIM RAHAT”

Vicdanının rahat olduğunu, verilemeyecek bir hesabının da olmadığını söyleyen Çavuşoğlu, “Denizlispor'un yeni kulüp başkanına söyledik, bunların böyle yürümesi mümkün değil, değiştireceğiz. Allah'ın izniyle bunların hepsini tek tek değiştireceğiz. Bunu yaparken bir vicdanımdan, bir Allah'tan korkarım. İnsanlar ben hakkımda öyle demiş, böyle demiş beni rahatsız etmez. Benim verilemeyecek hesabım yoktur” dedi.

Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından Denizlispor’dan geri alınan Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerindeki 5 otoparkın BELTAŞ’a kiralanması oy birliğiyle kabul edildi.