Denizli Büyükşehir Belediyesi ile İnsan Hak ve Hürriyetleri ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Denizli Şubesi arasında olası afet ve acil durumlarda iş birliği ve yardımlaşma yapılması, afet ve arama kurtarma konularında toplumun bilinçlendirilmesi, İHH Denizli ile ortak çalışmalar yürütülmesi ve Bağbaşı Mahallesi’nde bulunan DESKİ Kentsel Arama Kurtarma ve İş Güvenliği Eğitim Parkuru’nda yer tahsis edilmesi konusunda protokol imzalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Afet İşleri Dairesi Başkanı Ufuk Tarakçıoğlu, İHH Denizli Şube Başkanı Serdar Çiftçi ve beraberindekiler katıldı.  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, İHH’nın gönüllülerden oluştuğunu ve özellikle geçtiğimiz yıl yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde birlikte birçok canın kurtarılmasına vesile olduklarını belirterek, emek veren herkese teşekkür etti. 

Başkan Çavuşoğlu’ndan Kadir Gecesi Mesajı Başkan Çavuşoğlu’ndan Kadir Gecesi Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak olası afet ve olumsuzluklara karşı başta çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, “Bir insanı hayatını kurtarmak, dünyayı kurtarmaya bedel. Birçok insanı kurtardınız. Olası bir afet ya da depremde Denizli’nin hazırlanması adına çalışmalar yapıyoruz. Tek kurumun çalışmasının yeterli olmadığını biliyoruz. Sizin gibi gönüllü kardeşlerimizle en üst seviyede işbirliği yapmak için meclisimizden de yetki aldık” diye konuştu.

08B7Fb1B7De776C75Bc0Fde1508E94B6Bcc1B5C5

BAŞKAN ZOLAN: SİZLERLE YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ GÜÇLENDİRİYORUZ

Afet ve felaketlerin yaşanmaması dileğinde bulunan Başkan Osman Zolan, “Allah’ım korusun. Afet olursa tedbirimizi almış olalım, sonrasında tevekkül ederiz. Şehrimize, ülkemize ve insanlığa olan katkılarınızdan dolayı her birinize teşekkür ederim. Dirençli şehir anlamında sizlerle yürüyüşümüzü güçlendiriyoruz.” dedi.

8E377764B34F1Efb2Ab0584985A3B428C53B670E

TRAC DENİZLİ İLE DE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

İHH Denizli Şube Başkanı Serdar Çiftçi, uzun yıllardır Büyükşehir Belediyesinin desteği ile pek çok çalışmanın içerisinde olduklarını, İzmir ve Hatay’da yaşanan depremler sonrası Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanları ile sahada gayret ettiklerini söyledi. Çiftçi, “Sizlerin desteğini her zaman hissediyoruz.  İnşallah birlikte güzel çalışmalar yaparız. Öncelikli dileğimiz afetsiz olsun. Bilinçli insan yetiştirmekle en az zararla atlatırız inşallah. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Öte yandan protokol kapsamında TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) ile işbirliği yapılacak. Afet esnasında iletişimin sağlanması açısından önemli çalışmalar yürüten gruba da destek olunacak. Konuşmaların ardından işbirliği protokolü imzalandı.

C6Ee58621Af27Ae33Eb012F0A93323B5B4362D0E