AK Parti İl Başkanı Güngör:  “Bizim İtirazımız Despot Anlayışın Ta Kendisidir” AK Parti İl Başkanı Güngör: “Bizim İtirazımız Despot Anlayışın Ta Kendisidir”

Geçtiğimiz pazar günü yapılan yerel seçimlerde Denizli'nin Çal ilçesi tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. 1977-1980 yıllarında Çal'ın ilk kadın belediye başkanı eczacı Kadriye Çökelez'den sonra Çal tarihinde ilk kez Fatma Adalı ve Sevgi Karaçay belediye meclis üyesi oldular.

Çal Belediye Başkanı seçilen Ahmet Hakan, Çal tarihinde ilk kez belediye meclis üyesi olan Fatma Adalı ve Sevgi Karaçay için, "Kadınlarımız bizin başımızın tacı, kadınlar anamız, bacımız, kardeşimiz. Kadın mutlu olursa ülke mutlu olur. Bu nedenle CHP Çal Kadın Kolları başkanımız Sevilay Bahçeci, belediye meclis üyelerimiz Fatma Adalı ve Sevgi Karaçay Çal'da kadınlarımızın her türlü sorunlarına vakıf, mazbatamızı aldığımız andan itibaren kadınlarımızın her türlü sorunlarını çözmek ve onları rahat ettirmek boynumuzun borcudur" dedi.

Çal Kadın Meclis Aday1

"MECLİSTE KADINLARIMIZIN SESİ OLACAĞIZ"

CHP Çal Belediye Meclis üyesi Fatma Adalı, "Atamızın yolunda, Türk kadınlarının ve Çal'da yaşayan kadınlarımızın temsilcisi olarak Çal Belediye meclis üyesi olduk. Mecliste kadınlarımızın sesi olacağız. Çalımız için Ahmet Hakan başkanımın önderliğinde Çal'ın tüm sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Seçimlerden önce Çalımızda gezmediğimiz mahalle, çalmadığımız kapı, dokunmadığımız insan kalmadı. Bütün sorunları biliyoruz. Çözmek için mazbatamızı aldığımız günden itibaren var gücümüzle çalışacağız. Bize güvenen ve bu görevlere getiren Çal halkımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

"ÇAL'I BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ"

Çal Belediyesinin diğer CHP'li belediye meclis üyesi olan Sevgi Karaçay ise, "Çal Belediyesinin ilk kadın belediye meclis üyesi olmaktan onur duyuyorum. Çallı kadınlarımızın sorunlarını çözmek, kadınlarımızın Çal'da daha aydınlık, daha refah yaşamaları için elimizden geleni yapacağız. Seçimler öncesi Ahmet Hakan başkanımızın dediği gibi Çal'ı birlikte yönetecğiz. Sizlerden gelen istek ve sorunları çözmek için çalışacağız. Bütün Çallılara teşekkür ederim. Her zaman Çal halkımızın yanındayız" şeklinde ifadeler kullandı.

Editör: Orhun Çoban