İnsanın doğaya müdahalesi ve doğadan faydalanma sürecinde ortaya çıkan olumsuzlukları ortaya çıkarmak ve çözümler oluşturmak için bir araya gelen doğa severler 2018 yılı eylül ayında bir araya gelerek Büyük Menderes İnsiyatifini oluşturdular. 

Oluşum,  Büyük Menderes Nehri havzasında yer alan Dinar, Denizli, Uşak, Aydın illerinden çevre gönüllüsü ve yaşam savunucuları bir araya gelerek havza'da ortak bir perspektif doğrultusunda  yeni  bir platform yaratmaya karar vererek, Denizli ve çevresinde oluşan doğa ve çevre tahribatına karşı mücadele etmeye başladı.

I M G 20210605 W A0055

“ÇEVRE ve DOĞA YIKIMLARINA KARŞI KOYMAYA ÇALIŞTIK”

Denizli Çevre ve Ekoloji Derneği Başkanı Ayşe Hazer, o tarihlerden bu güne bölge bazlı başlayan iletişimle birlikte saha faaliyetlerinin giderek yaygınlaştığını belirterek, “Denizli ilinde de inisiyatifin çalışmaları il ölçeğinde, tüm ilçe ve kazalarla iletişim kurarak, saha da var olan kirlilik, yıkım ve ekosistemin gördüğü zararlara yerel halk ve köylülerle birlikte karşı koyma doğrultusunda ilerlemiştir. İnisiyatif başta Tavas, Çal, Çivril, Sarayköy, Kale ilçeleri olmak üzere sayısız Çevre yıkımlarına karşı koymaya çalışmıştır. 2021 yılı Mart ayında çevre davaları ve resmi dairelerde ki işlem yoğunlukları oluşunca  dernekleşme faaliyeti gerekli olmuştur. Bu amaçla 2021 yılı Mart ayında Çevre ve Ekoloji Derneğimizin kuruluşu gerçekleşmiştir. Derneğimiz il sınırları içinde oluşan doğa katliamlarına karşı resmi kurumlar karşısında müdahil olmuştur. Tüm doğa ve çevre sevenlerin sesi olma yolunda emin adımlarla yürüyen derneğimizin 19 Mayıs Pazar günü TMMOB hizmet binasında saat 13.00'de gerçekleştireceğimiz kongremize davetlisiniz.” Dedi.

Hemşirelerimiz Geleceğimiz Paneli Düzenlendi Hemşirelerimiz Geleceğimiz Paneli Düzenlendi

I M G 20210605 W A0059

.