Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım” Yasin Öztürk Seçimi Değerlendirdi: “En Başta Kendimizden Başlamak Lazım”

CHP Denizli Teşkilatı, Türkiye ve Denizli’deki mülteci sorununa dikkat çekmek amacıyla 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir araya geldi. Eyleme, CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ilçe belediye başkanları ve başkan adayları ile partililer katıldı.

‘Çocuğumu nasıl bir gelecek bekliyor?’, ‘Geleceğe güvenle bakamıyorum’, ‘Geleceğimizi kimlere emanet diyorsunuz?’ pankartlarının açıldığı eylemde basın açıklamasını CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu yaptı.

Whatsapp Görsel 2024 02 26 Saat 16.42.53 D2F8D8B0

“DENİZLİ HALKI SOKAĞA KORKARAK ÇIKIYOR”

Denizli’nin son açıklanan istatistiklerde en fazla suç işlenen illerden biri olduğunu söyleyen  Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Denizli halkı artık sokaklarına korkarak çıkıyor. Ailemizin ve çocuklarımızın can güvenliği, maalesef büyük bir sorun haline gelmiştir" dedi.

BAKAN'A SERT ÇIKTI

Denizli ev kiralarken, hastaneye giderken 2. sınıf vatandaş gibi hissetmekten bıktıklarını belirten Çavuşoğlu, "Tarım Bakanı geçtiğimiz günlerde şunları söylüyor! 2050’de gelecek misafirlerden bahsediyor, 'Nüfusumuz 210 milyon olacak' diyor sayın Bakan. Orada bir durun!  Misafirperver bir millet olduğumuz, tüm dünyaca bilinmektedir. Misafir başımızın tacıdır. Biz misafirleri baş tacı olarak görürüz. Bir şeyi daha iyi biliriz ki misafirliğin kısası makbuldür. Üstelik içimizde misafir olarak yer alanların, daha ötesinde yeni misafirlerin eklenmesinden bahsediyoruz. Şu an Denizli’de 20 bin kayıtlı mülteci olduğu söyleniyor. Kayıtsız olanlarla beraber, bu sayının nereye gittiğini biz dahi bilmiyoruz. Denizli’de kayıtlı 20 bin kayıtsızlarıyla beraber belki de 50 binlere ulaşan bu mülteci, bize az mı geliyor? Bu mülteci sayısının 2050 yıllarında 100 bine ulaşacağını düşünürsek, biz bu misafirliğe karşı sesimizi yükseltiyoruz” dedi.

I M G 20240226 W A0028

MÜLTECİ SORUNUNU ANCAK BİZ ÇÖZERİZ”

Denizli halkının artık huzurlu bir şehirde yaşamadığını dile getiren Çavuşoğlu; “Denizlimiz elden gidiyor. Geleceğimize güvenle bakabilmek için artık ‘Yetti gari’ diyoruz. Huzurlu bir sokak, güzel bir yaşam için ‘Yetti gari’ diyoruz. Denizli’yi suç şampiyonları listesinden çıkarmak için ‘Yetti gari’ diyoruz. Denizli’de ortadan olan bu mülteci sorununu ancak biz çözeriz. Bu mülteci sorunu çözülünceye, bu misafirlikler sona erinceye kadar bizler, mücadele etmeye devam edeceğimize Denizli halkının huzurunda söz veriyoruz. Artık Denizli, huzurlu bir kent olmayı hak ediyor. Bu huzurlu kenti 19 belediye başkan adayımızla beraber bir arada gelip huzurlu bir Denizli’yi birlikte yaratacağız” diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından başkan adayları ve partililer, meydanda pankartlarla oturma eylemi gerçekleştirdi. 

I M G 20240226 W A0027

I M G 20240226 W A0025