Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, 29 Ekim Bulvarında gerçekleşen mitingde Denizli halkıyla kucaklaştı.

434197253 984729666350036 6963726704641399426 N

ÇAVUŞOĞLU PROJELERİNİ ANLATTI

CHP Lideri Özel’in alana gelmeden önce mitingin açış konuşmasını yapan CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, projelerini anlattı, destek istedi. Denizli için çok önemli projeler hazırladıklarını ve her birini ardı ardına hayata geçireceklerini belirten Çavuşoğlu, “25 yıldır sosyal konut üretilemeyen Denizli’de yeniden depreme dayanıklı, dirençli kentlere kavuşturacağız. Artık ev alma hayali kuramayan insanlarımızın, yeniden ev alabileceği hayalleri kurduracağız. Yeniden sosyal konut projeleri ile Denizli’yi hep beraber yaratacağız. 20 senedir, ‘Raylı sistem’ diyorlar. Yapan yok. Bu kardeşiniz size söz veriyor. 5 yıl içinde Denizli’de raylı sistemi Denizli’ye getireceğiz. Su hayattır, su insanın ihtiyacıdır. Size söz! Göreve geldiğim gün suda yüzde 50 indirim yapacağız. Ulaşım sorunu çözeceğiz. Bu memlekette bir mülteci sorunu var. Size söz veriyorum! Bu memleketin şehirlerine ve sokaklarını güvenli hale getirip insanca yaşanacak bir şehir haline getirmek bu kardeşinizin de boynunun borcu olacak” dedi.

434180616 984729899683346 3921976616067210252 N

“KOMŞU EVİMDEYİM, MEMLEKETİMDEYİM”

Denizli bulışmasında CHP Lideri Özel, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu başta olmak üzere Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur dahil olmak üzere 19 ilçe belediye başkan adayıyla birlikte Denizli halkının karşısına çıktı. Denizli Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca ve Şeref Arpacı’nın yer aldığı mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Komşu evimdeyim, memleketimdeyim” diyerek Denizli’nin kendi için önemli ve özel bir yer olduğunu söyledi.  Seçime bir hafta kala, en önemli günlerden birisi olan bugünü Denizli’ye ve Manisa’ya ayırdığını belirten Özel, “Anketlere bakınca, sokağın sesini dinleyince nasıl bir özlemin, nasıl hedeflerin ve gelecek güzel günlerin haberciler görünce bugünü, memleketim Manisa‘ya ve güzel insanların memleketi, komşum evim Denizli’ye ayırdım. Alının terini toprağa damlatanların, tarımla uğraşanların kenti Denizli’de olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

434170817 984729846350018 380534203299207436 N

“MÜCADELE İÇİN ALANLARDA OLACAĞIZ”

Denizli’de pamuk, buğday, kekik üreticisinin zor durumda olduğunu vurgulayan, mazot fiyatını eleştiren Özel, “Denizli, beyaz altın pamuk üretiminin önemli bir adresiydi. Pamuk üreticisine neler yaptılar biliyorsunuz! Denizli kaliteli ve verimli buğday üretiminin en önemli kentlerinden birisiydi. Yüksek fiyatıyla üretimi zorlayan mazot fiyatı çiftçimizin belini büküyor. Eskiden herkes biliyor ki, 1 kg buğday satınca 1 kg mazot alıyordu. Bugün tam 7 kg buğday satıyorsun 1 kg mazot alamıyorsun. 44 lira litresi mazotun. Üretimin her aşaması mazotla. Yüksek fiyatı çiftçinin belini büküyor, üretimi zora sokuyor, sekteye uğratıyor. 1 kg buğday satıp da bir bardak çay içememek ne demek köylümüz bunun cevabını soruyor. Yatlara, teknelere verilen bu mazot mutlaka üreten emekçi çiftçilere verilmelidir. Bugün ÖTV’siz ve KDV’siz mazotun fiyatı 25 TL olur. Bu da çok! Ama 44 TL’den iyidir. Bunun için önemli bir mücadele veriyoruz.  Kekik diyarı Denizli’de üretici yalnız bırakıldı. Sorunları görmezden geliniyor. Ödüllendirilmesi gerekirken cezalandırılıyor, desteklenecek yerde köstek yiyor.  1 Nisan’a kadar çiftçilerin, işçilerin, emeklilerin ve emekçilerin sesi olacağız. Ama 1 Nisan’dan sonra büyük mitinglerle verilmeyen haklarımızı alana kadar, sesimizi duymayanlar duyana kadar hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Özgür Özel Miting (6)

“DENİZLİ’DE VAHŞİ MADENCİLİĞE SON VERECEĞİZ”

Denizli’nin başında çok büyük sıkıntılar var. Bunlardan en önemlilerinden biri de vahşi madencilik uygulamaları. Denizli dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Turizm kenti Denizli’de vermişiz maden ruhsatlarını. Üzerinden uçakla geçtiğinizde içiniz parçalanıyor. Her tepeyi kazmışlar, vahşi madencilik yapılıyor. Dokuz tane evladımız, kardeşimiz göçük altındayken burada vahşi madenciliğe izin veriliyor. Denizli’nin ovaları, tarım arazileri bu vahşi madencilik yüzünden tehlike altında. Biz bununla mücadele eden belediye başkanları istiyoruz. Böyle belediye başkanlarını sizin karşınıza çıkarıyoruz. Oysa Ak Partinin, Cumhur İttifakının adayları, belediye başkanları bu konularda son derece pasif.  Şirketlerin suyuna giden, birazcık söz söyleyecek olduklarında Ankara’dan gelen telefonla susan kişiler” dedi.

Özgür Özel Miting (3)

“TEKSTİLİ ZOR DURUMA SOKTULAR”

Tekstil diyarı Denizli’de ciddi sıkıntılar olduğunu belirten Özel, enflasyon, kur ve faiz noktasında eleştirilerini şu sözlerle sıraladı, “Maalesef Denizli’de son bir yılda, 2700 tekstil atölyesi kapandı. Kapanan tekstil atölyesinde binlerce genç insan, çalışkan insan işsiz kaldı Sebebi çok basit! Vatandaş için dolar çok pahalı. Dolar arttıkça, iğneden ipliğe her şeye zam geliyor. Tekstilin dünyada rekabet edebilmesi için de bu çok ucuz. Öyle olunca dışarıya teklif veriyorlar ama rekabet eli zayıf  kalıyor. Bu duruma bu ülkeyi kim getirdi? ‘Ekonomistim ben bilirim, Faiz sebep, enflasyon sonuç, NAS’ dedi, faizleri inadına indireceğiz dedi. Yapma diyene kızdı ve ‘Biz faiz indirirsek enflasyon fırlar’ diyeni dinlemedi. Şimdi enflasyon uçtu. Dolar fırladı. Dahası faizlerin yüzde 50’ye gelmesine de ses çıkaramadı. Geri dönülemez bir yerdeydik ve şimdi yeni gelen Bakan Mehmet Şimşek, ne diyor, ‘İrrasyonel yani akıl dışı politikalar terk ettik.’ Ama iş işten geçti. Şimdi bu ekonomi böyle cebin yırtılması gibi değil. Yırtığı geriye dikince her şey düzelmiyor. Şimdi faiz arttırıyorlar ama enflasyonu o kadar kolay düşüremiyorlar. Bitirdin milleti… Yüzde 50’ye çıkardığın faizle şimdi oturmuş hala daha bu milletten oy istiyorsun. Bunun çok ahı var.”

Özgür Özel Miting (7)

Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı Cengiz Arslan Mazbatasını 3. Kez  Aldı

“MÜLTECİ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Miting alanın dolduran vatandaşlara seslenen Özel, “Cumhuriyet Halk Partisi, insana insan olarak değer veren, kente kent olarak değer veren, yeni sığınmacılara insan olarak sahip çıkan ama göçmen sorununa, göçmenin şahsına değil, göçmen yaratan politikacılara ve politikalara itiraz ederek çözüm bulan partidir. Türkiye’de 5 milyonun üzerinde Suriyeli sığınmacı var. Bu sorunların tamamını çözeceğiz. Ama birileri gibi öyle bir kenardan oturup sadece Suriyeli düşmanlığıyla, küfür ederek oy toplamaya çalışan birileri gibi değil, kentlerde doğru politikaları uygulayarak, ülkede doğru politikaları uygulayarak çözeceğiz.

Özgür Özel Miting (1)

BAŞKAN ADAYLARINA DESTEK İSTEDİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Büyükşehir belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur başta olmak üzere 19 ilçe belediye başkanıyla birlikte poz verdi. Vatandaşlardan, Denizli’nin mutlu huzurlu geleceği için, üreten Denizli için adaylara destek istedi.  “Cumhuriyet Halk Partisi‘ne oy verirseniz belediye sizin  belediyeniz olur, insanların belediyesi olur” diyen Özel, “CHP’li Belediyelerimizin, Başkanlarımızın kapıları herkese açık. 31 Mart’ta sandıkta vicdanın ittifakını yapalım. Tek talebim, tek isteğimdir bu!  İttifakın adı Denizli ittifakıdır. Cumhur ittifakına karşı, korku ittifakına karşı Umut’un İttifakıdır.  Türkiye İttifakıdır. Türkiye İttifakı gücünü milletinden, renklerini ay yıldızlı al bayraktan alır. Denizli kazanacak, Türkiye ittifakı kazanacak” dedi.