Denizli’de Yeşil Vatanı Korumak İçin Yollarda Nöbet Tutuluyor Denizli’de Yeşil Vatanı Korumak İçin Yollarda Nöbet Tutuluyor

Genel seçimlerin ardından kongre sürecini başlatan CHP'de Denizli İl Kongresi, 24 Eylül Pazar günü Merkezefendi Kongre Merkezi'nde yapılacak. 5 Mayıs'ta Sarayköy ile başlayıp 6 Eylül'de Bekilli ile tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından İl Kongresinin tarihi de 24 Eylül olarak belirlendi. Merkezefendi Kültür Merkezi'nde saat 10.00'da başlayacak kongrede 35'i doğal 635 delege oy kullanarak partiyi Denizli'de yerel seçimlere götürecek İl Yönetimini belirleyecek.

ali osman horzum-2

Eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nun istifasının ardından İl Yönetiminin kendi arasında yaptığı toplantı ile İl Başkanlığına seçilen Ali Osman Horzum, İl Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. İlçe kongrelerini takvime uygun bir şekilde tamamladıklarını belirten Horzum, “Partimizin Denizli'de kongre sürecinin İl Kongresi ile tamamlayacağız. 19 ilçede kongrelerimizi yaparak yeni ilçe yönetimlerimizi oluşturduk. Önümüzde önemli bir yerel seçim var. İl Kongremizi de partimize yakışır bir şekilde yaparak yerel seçime hazırlanacağız. İl Başkanlığına adayım” diye konuştu.

ahmet divarcı

DİVARCI DA ADAY

2019 yerel seçimlerinde Pamukkale Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Divarcı da, 24 Eylül'de yapılacak kongrede aday olduğunu söyledi. Divarcı, “bugün 100. Yılını kutladığımız CHP, devrimci, halkçı, sol bir partidir, laikliğin savunucusudur. CHP son dönemde her ne kadar sol değerlerden uzaklaşsa da bir sol kanat vardır. Biz de Denizli CHP'de yer alan sol kanat olarak İl Kongresinde yönetime talibiz. Bir ekip olarak çalışıyoruz ve ben de bu ekip adına başkanlığa adayım” şeklinde konuştu.

adil demirayşe hazer

DEMİR VE HAZER DE ADI GEÇENLER ARASINDA

İlçe kongreleri öncesi İl Başkan Adayı olarak adı konuşulan Tolga Varlıker'in aday olmaktan vazgeçtiği öğrenilirken, genel seçimlerde 4. Sıradan milletvekili adayı olan Denizli Barosu Başkanı Adil Demir'in da adaylık için adı geçiyor. Demir, örgütten gelen tecrübeli bir isim olarak İl Başkanı adayı olması için partililerin talepleri olduğunu belirterek, adaylık konusunda önümüzdeki günlerde karar vereceğini söyledi. Genel seçimlerde 7. Sıra milletvekili adayı olan Ayşe Hazer de İl Başkanlığı için adı geçen isimler arasında.