Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları Okul Sporları İl Şampiyonasına 6 farklı kategoride 15 ekip katıldı. Halk oyunları şölenine dönüşen yarışmaya da ilgi yoğun oldu. 15 ekip, alanlarında hünerlerini ortaya koyarak, izleyenlere doyumsuz bir halk oyunları görseli sundu. Ekiplerin uyum ve performanslarına göre halk oyunları milli hakemlerinden oluşan jüri tarafından puanlanarak, il şampiyonları belli oldu. 14 sporcuyla yarışmaya katılan Denizli Çözüm Koleji ekibi, ‘Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal’ kategorisinde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 1. olmayı başardı.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.47.49

HEDEF TÜRKİYE FİNALİ

PAÜ Öğrencileri Gençler Arası Bilgi Yarışmasında Bölge İkincisi Oldu PAÜ Öğrencileri Gençler Arası Bilgi Yarışmasında Bölge İkincisi Oldu

Denizli Çözüm Koleji Kurucu Ortağı İsmail Kıyak, yarışmadan 1’ncilikle dönen halk oyunları ekibini ve öğrencilerini kutlayarak, “Halk oyunları toplumumuzun önemli bir zenginliğidir. Hem görsel güzelliğinin yanında köklü medeniyetimizin de asaletini içinde barındırması ayrı bir güzellik katmaktadır. Denizli Çözüm Koleji Halk Oyunları ekibimiz, ilk olarak Isparta’da Grup finallerine çıkacak. Burada da Denizli’mizi temsil edecek ve başarıyı yakalayacağına inandığımız ekibimiz, inşallah Kütahya’da 27-28 Nisan tarihinde gerçekleşecek Türkiye finaline katılma hakkı kazanacak. Öğrencilerimizin hedefine ulaşmalarını temenni ediyor, bizlere yaşattıkları mutluluk için teşekkür ediyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 11 At 14.47.49 (1)