Denizli Çözüm Koleji Anaokulu öğrencilerinin yılsonu gösterisi Merkezefendi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Çözüm Koleji Kurucu Ortakları İsmail Kıyak, Gökhan Aydın, Kadriye Kıyak, veliler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı. Yılsonu gösterisinde Denizli Çözüm Koleji Anaokulunun Minik Mucitler ve Minik Kaşifler sınıflarının öğrencileri, sahnedeki performansı büyük beğeni topladı. Dans gösterileriyle geceyi renklendiren minikler, şarkılarla da izleyenleri coşturmayı başardı. Denizli Çözüm Koleji Anaokulu öğrencilerinin, müzik öğretmenlerinin koordinasyonunda ritim gösterisi ise, ayakta alkışlandı. Miniklerin halk oyunları performansı ise, büyüklere adeta şapka çıkarttırdı.

Çözüm Koleji Minikler (4)

Denizli Çözüm Koleji Kurucu ortaklarından İsmail Kıyak, anaokulu yılsonu etkinliğine katılan tüm davetlilere teşekkür ederken, minik öğrencilerin herkesi çocukluğuna götüren, anılarını canlandıran başarılı gösterilerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çözüm Koleji Minikler (6)

“ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ŞART”

 Yeni müfredata atıfta bulunarak,  ülkede geç bir dönemde başlayan erken çocukluk eğitiminin hala tam olarak rayına oturmadığını dile getiren Kıyak, “Henüz gündemden düşmeyen hatta çalışmasına yeni  başlanacak olan konu, yeni müfredatlar… Özellikle okul öncesi dönemi etkiledi bu konu. Çünkü geçtiğimiz aylarda yenilenen müfredat tekrar düzenlendi. Ülkemizde geç bir dönemde başlayan erken çocukluk eğitimi hala tam olarak rayına oturmuş değil. Hatta yer yer eğitimci temelli olmayan kişiler tarafından ilkokul başlangıcı gibi algılanmakta, sosyalleşmenin ve davranış kazanımının yaşanması gereken yerde akademik kaygılarla çocuklarımız geleceğimiz harcanmakta. Tüm bu müfredat değişikliklerini hatta ilk yıllardan beri yapılan değişiklikleri irdelemek gerekirse elimizde sadece oyun kalır. Çok sevdiğim bir söz var, ‘Eğitim şart!’ Bu sözü okul öncesi guruplarımız için şöyle uyarlıyorum! ‘Oyun Şart!’   ‘Oyun mu oynasınlar sadece’ demeyin lütfen. Oyunla kuralları öğreniriz, toplulukla yaşamaya ayak uydururuz, oyunla iyileşir, iyileştiririz. Çünkü oyun geleceğin hayatın simülasyonudur. Okul öncesi dönemde ise oyun, hayatın ta kendisidir. Oyunlarla onlar gelişirken siz de iyileşin. Çocuğunuzla çocukluğunuzu tanıştırın ve birlikte oynamaları için onlara zaman  verin. Unutmayın, bir gün bu sahnede yetişkin bir birey olarak bulunacak kıymetlinizin ömrü boyunca hatırlayacağı şey, sizinle eğlendiği zamanlar olacak. Eğlence için de daha önce dediğim gibi oyun şart” dedi.

Çözüm Koleji Minikler (7)

Çözüm Koleji Minikler (5)

Çözüm Koleji Minikler (2)

Çözüm Koleji Minikler (1)

Denizli çilek üretiminde önemli bir konuma ulaştı Denizli çilek üretiminde önemli bir konuma ulaştı

Editör: Özkan Tokmak