Denizli’nin Merkezefendi İlçesine bağlı Aşağışamlı Mahallesi’nde, geçtiğimiz yıl Haziran ayında yaşanan olayda inşaat ustası Ferhat E. (27) yaşadığı tartışma sonrası 18 yaşındaki eşi İrem E’yi tabanca ile vurarak öldürmüştü. Cinayetin Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karar duruşması yapıldı. Katil zanlısı Ferhat E., ailesi ile öldürülen İrem E’nin annesi H.G. duruşma salonunda hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanığın tasarlayarak öldürme fiilini gerçekleştirdiğini, haksız tahrik ve iyi hal indirimleri uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

‘TAKDİR İNDİRİMİ UYGULANMAMALIDIR’ DEDİ

Ali Atlı Esnaflarla Bir Araya Geldi Ali Atlı Esnaflarla Bir Araya Geldi

Müşteki avukatı olay yerinde 10 mermi ateşlendiğinin tespit edildiğini belirterek; “Vücudunda 8 mermi izine rastlandı. Bir tanesinin yakın mesafeden ateşlendiği ve başına isabet ettiği tespit edildi. Sanığın infaz kastıyla hareket ettiği açıktır. Sanık olaydan sonra 40 gün firar etmiştir. Mahkemedeki hal ve tavırları, önceki celselerde açıkça pişman olmadığını söylemesi nedeniyle takdir indirim uygulanmamalıdır” ifadelerini kullandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VERİLDİ

Mahkeme heyeti kararında cinayette tasarlama olduğu kanaatinde olunmadığını kaydederek, haksız tahrik ve takdir indirim uygulanmaksızın ‘eşe karşı öldürme’ suçundan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Sanık aynı zamanda ruhsatsız silah kullanmak suçundan 1 yıl hapis 600 lira para cezasına çarptırıldı. Eşe karşı kötü muamele, eziyet ve tehdit suçlarından ise beraatına karar verildi.