Geçen yılın ardından bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek KOSGEB İş Planı Ödül Yarışması için Denizli Valiliği’nde paydaş kurum ve kuruluşlar arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmza törenine Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun’un yanı sıra PAÜ Rektörü ve Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, KOSGEB Denizli İl Müdürü Dr. Aziz Acar, Pamukkale Teknokent AŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İsmail Ovalı ile Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen Kartay katıldı.

4-33

YENİ İŞ FİKİRLERİ İLE İŞ GELİŞTİRME FİKİRLERİ ARANIYOR

Denizli Ticaret Odası’nın Üye Sayısı 21 Bini Geçti Denizli Ticaret Odası’nın Üye Sayısı 21 Bini Geçti

İş birliği protokolü imzalanan yarışmanın ana amacı girişimcilik konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak ve girişimcilik kültürünün yayılıp benimsenmesini arttırmak. Üretim, yazılım, e ticaret sektöründe özellikle orta yüksek ve yüksek teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın ve öğrenciler ile yenilikçi fikre sahip girişimciler desteklenecek. Üniversite öğrencisi gençler, üretim, e-ticaret ve yazılımda yenilikçi girişimciler ile kadın girişimciler ve son iki yıl içerisinde işletmesini kuran veya alacağı ödülle işletmesini kuracak girişimcilerin, iş planlarını sunarak yarışmaya başvurmaları isteniyor.

GİRİŞİMCİLERE 290 BİN LİRALIK ÖDÜL görseli

BAŞVURULAR İÇİN TANINAN SÜRE, 1 ARALIK 2023 CUMA GÜNÜ SONA ERECEK

Başvuru için tanınan süre tamamlandıktan sonra kabul edilenler arasındaki değerlendirmeyi 5 kişiden oluşan bir jüri yapacak ve ortalama puana göre ödülü hak edenler belirlenecek. KOSGEB İş Planı Ödülleri Yarışması’nın sonunda toplam 285 bin liralık ödül dağıtılacak. Başvurular, 1 Aralık 2023 Cuma günü sona erecek. Başvuru için ilgili dokümanlar ve ayrıntılı bilgilere https://denizli.kosgeb.gov.tr, https://denizli.ticaret.gov.tr, www.dto.org.tr,  https://www.pau.edu.tr ile https://www.pauteknokent.com.tr/ internet sitelerinden ulaşılabilecek.