Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, 48. Olağan Genel Kurulu’nu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. TMMOB’un Ankara’daki sosyal tesislerinde düzenlenen seçimler ile TMMOB 48. Dönem Yönetim Kurulu, Yüksek Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlendi.

Avdan ÇED İptal Kararı Bir Sonraki Duruşmaya Kaldı Avdan ÇED İptal Kararı Bir Sonraki Duruşmaya Kaldı

B A L K A N A Y T M M O B Y O N E T I M I N D E 04

ARİF BALKANAY TMMOB YÖNETİMİNDE

TMMOB 48. dönem Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu: Hülya Küçükaras, Cevahir Efe Akçelik, Bahadır Acar, Ekrem Poyraz, Feramuz Aşkın, Mustafa Zorlu, Yusuf Songül, Kubilay Yıldırım, Hanze Gürkaş, Özgür Topçu, Şevket Demirbaş, Ersin Gırbalar, Halil Kavak, Hüsnü Meydan, Emin Koramaz, Utkan Güneş, Deniz Özdemir, Arif Balkanay, Mustafa Özkaya, Rüştü Öztürk, Ayşegül Oruçkaptan, Orhan Sarıaltun, Esen Leyla İmren ve Sefa Apaydın.

B A L K A N A Y T M M O B Y O N E T I M I N D E 03

MİMARLAR ODASI DENİZLİ ŞUBESİ’NDE BİR İLK YAŞANDI

Gerçekleştirilen genel kurul ve seçimin ardından Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada; “1954 yılında kurulan Mimar, Mühendis ve Şehir Plancıları Odalarının üst kurulu olan TMMOB örgütünün 31 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen 48. Olağan Genel Kurul’a Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak katılım sağladık. Bu dönem Şube Genel Kurul Delegemiz olan Arif Balkanay, TMMOB Merkez Yönetim Kurulu adayımız idi. Dün yapılan seçimler sonucunda adayımız Arif Balkanay, Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Denizli Şube olarak ilk kez temsil edeceğimiz bu kurula üyemizin seçilmesinden dolayı haklı bir sevinç ve gurur içerisindeyiz. Örgüt olarak mesleğimiz ve ülkemiz için yapılacak çok şey olduğunun farkında ve bilincindeyiz” ifadelerine yer verildi.

B A L K A N A Y T M M O B Y O N E T I M I N D E 02

“BALKANAY’IN DESTEKÇİSİYİZ”

Arif Balkanay’a başarı dileklerinin iletildiği açılamanın devamında şunlar aktarıldı: “Bu iki yıllık süreçte değerli üyemiz Arif Balkanay’a başarılar diliyoruz. Bu yolda daima destekçisi olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ayrıca bu süreçte bizimle birlikte hareket eden, sonuç için üstün çaba gösteren TMMOB Delegasyonumuzda bulunan meslektaşımız Süleyman Boz’a ve tüm Denizli İKK bileşenlerindeki delegasyonlarda yer alan arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. TMMOB’nin tüm bileşenleri olarak bilim ve teknik ışığında, mesleğimiz ve ülkemiz için mücadelemiz sürecektir”

Editör: Orhun Çoban