Meteoroloji’den Denizli’ye kuvvetli yağış uyarısı geldi. Genel Müdürlük’ten yapılan uyarıya göre bugün öğleden sonra Denizli’nin 12 ilçesinde kuvvetli yağış görülecek. Yağışların yerel kuvvetli olması beklenirken metrekare başına 21-50 kilogram arasında yağmur yağması bekleniyor. Acıpayam, Babadağ, Beyağaç, Bozkurt, Çameli, Çardak,  Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, , Serinhisar, Tavas ilçeleri yağış uyarısı yapılan ilçeler arasında.

RİSKLERE KARŞI UYARDILAR

Denizli’nin güneyinde bulunan ilçelerde yaşanması beklenen sağanak yağışın ardından oluşması muhtemel risklere karşı da uyarılar yapıldı. Duyuruda öğle saatlerinden sonraya dikkat çekilirken vatandaşların ani sel , su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar yaşanmasına karşın tedbirli olması istendi. 

Denizli’de Yeşil Vatanı Korumak İçin Yollarda Nöbet Tutuluyor Denizli’de Yeşil Vatanı Korumak İçin Yollarda Nöbet Tutuluyor

Meteoroloji’den yapılan duyuruda “10.09.2023 Pazar günü öğle saatlerinden sonra Muğla'nın iç kesimleri, Antalya'nın batısı, Denizli'nin güneyi ve Burdur çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi. 

Editör: Orhun Çoban