İlk gününe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat’ında katıldığı TOBB’un 80'inci Genel Kurulu, başkentte gerçekleştirildi. Genel kurula katılmak üzere Ankara’da bulunan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, beraberinde DTO’nun TOBB delegeleri ile törende yer aldı. TOBB delegeliğinde 10’uncu yılını tamamlayan DTO Genel Kurul Delegesi Yavuz Aki ile DTO Meclis Üyesi Haluk Lenger, belgelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Dto’dan Tobb Genel Kuruluna 02

İLK KUTLAYAN BAŞKAN ERDOĞAN OLDU

Başkan Erdoğan, her iki ismi de törenin hemen ardından bizzat kutladı. Erdoğan, belgelerini alan Lenger ile Aki’ye “Sizlerle gurur duyuyoruz. Paha biçilemez emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. El birliğiyle Denizli’miz, sektörlerimiz ve Denizli Ticaret Odamız ile üyelerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye seslendi.

Dto’dan Tobb Genel Kuruluna 03

BAKAN YARDIMCISI GÜRGEN’İ ZİYARET ETTİLER

Uğur Erdoğan, daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ve Geri Dönüşümcüler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı sanayici İmdat Aday’ın da yer aldığı bir heyetle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen'i makamında ziyaret ederek Denizli iş dünyasının yeni sanayi siteleri beklentisini iletti, sektörlerin içinde bulunduğu durumu istişare etti.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan Bayram Mesajı DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan Bayram Mesajı

Dto’dan Tobb Genel Kuruluna 04

Daha sonra da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanı Hakkı Alp ile görüştü. Denizli iş dünyasının beklentilerini ileterek sektörleri istişare etti. Başkan Erdoğan, ziyaretlerle ilgili olarak “Her ikisine de ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.Üyelerimizin ve Denizli’mizin alanlarıyla ilgili konularını ele aldık, görüşme imkânı yakaladık. Bizlere yansıtılan başlıkları kendilerine aktardık ve yardımlarını istedik” dedi.