Minik Eller Suyu Korumak İçin Eğitim Aldı Minik Eller Suyu Korumak İçin Eğitim Aldı

E-insan dijital hizmet yaklaşımının bir parçası olarak “Yetenek Her Yerde” kariyer etkinlikleri kapsamında yer alan Ege Kariyer Fuarı, 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirilecek. 2019 yılından beri Türkiye’nin 11 bölgesinde düzenlenen kariyer fuarlarından biri olan Ege Kariyer Fuarı; T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde 14 paydaş üniversitenin katılımıyla düzenlenecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki gün sürecek olan EGEKAF 24, Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 15 üniversitenin on binlerce öğrencisini iş dünyası ile bir araya getirecek.

EGEKAF 24 124 ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Ana sponsorları Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi olan fuara katılan öğrenci ve mezunlar; firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş veya staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabilme şansı yakalayacak. Fuara katılım gösteren firma, kurum ve kuruluşlar ise kendilerini tanıtma imkânı bulurken, aynı zamanda kendi iş alanları ve pozisyonlarına uygun öğrenci ve mezunları tanıyıp başvuru toplayarak nitelikli insan kaynağına doğrudan ulaşabilecek.


EGEKAF 24’TE ÖĞRENCİ VE MEZUNLAR ÇEŞİTLİ KARİYER ETKİNLİKLERİ İLE BULUŞTURULACAK
Ege Kariyer Fuarı’nda öğrenci ve mezunlar, çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, mülakatlara, mülakat simülasyonlarına, tanıtım oturumlarına, söyleşilere, öz geçmiş değerlendirme oturumlarına, kariyer sohbetlerine ve atölye çalışmalarına katılabilme imkânı bulacak. Ayrıca EGEKAF24 kapsamında bilişim yarışması, satranç yarışması, münazara yarışması, gastronomi yarışması, anatomi bilgi yarışması, espor yarışması gibi öğrenci ve mezunların mesleki bilgi ve becerilerini sergileyebilecekleri yarışmalar düzenlenecek.


FUARIN ANA TEMALARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, DİJİTALLEŞME VE ÇEVRE
Avrupa’nın en büyük kariyer fuarı olan ve on binlerce genci iş dünyası ile bir araya getirmeyi hedefleyen EGEKAF24’ün ana temaları sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve çevre olarak belirlendi. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, günümüz iş dünyasının ve gençlerin eğilimlerini dikkate alarak bu temaları belirlediklerini, EGEKAF’24 kapsamında bu temalar çerçevesinde çok çeşitli etkinlikler planladıklarını ifade etti.