Üniversite Tercih Heyecanı Başladı

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 12. sınıf öğrencilerinin yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesine yönelik yapılan YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından bir üst öğrenim için tercih yapacak öğrencilere “Tercih Danışmanlık Masaları”nda rehberlik hizmeti verilmeye başlandı.

EĞİTİM 23.07.2019, 15:45
Üniversite Tercih Heyecanı Başladı
banner930

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da “Tercih Danışmanlık Masaları” oluşturuldu. Alanında uzman rehber öğretmenlerce sınavlara giren öğrencilere ve velilere ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verilecek. Yükseköğretime geçiş yapacak öğrenciler için 19 ilçede 68 ayrı okul ve kurumda kurulacak tercih bürolarında,  rehber öğretmenler 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında öğrencilere tercih danışmanlığı yapacaklar.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizin bir üst öğretim kurumları ile ilgili isabetli tercihler yapması ve gelecekleri için en doğru kararı vermeleri bizler için çok önemli. Bu tercih sürecinde de öğrencilerimizin uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğine sahip olabilmeleri amacıyla gerekli tüm tedbirleri alma gayretindeyiz. Bu süreci en iyi ve verimli şekilde yönetmek ayrıca; değerli öğrencilerimizin merkezi sınavlarda ortaya koydukları gayretin karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tercih sürecinin öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir