2 Yıl Ödemesiz Ev Kredisi İmkanı

Kamu bankalarının konut kredisi kampanyasına özel bankalar da destek vermeyi planlıyor. Bu kapsamda Denizli’nin de aralarında bulunduğu şehirlerde, markalı konut projelerinden ev alan vatandaş 24 ay taksit ödemeyecek ve ödemeler 3'üncü yılda başlayacak.

EKONOMİ 03.06.2020, 10:41
2 Yıl Ödemesiz Ev Kredisi İmkanı
banner858

Kamu bankları konut sahibi olmak isteyenler için tarihin en uygun koşullu kampanyasını önceki gün açıklamıştı. Sıfır konutta kredi faizi 0.64'e, ikinci elde 0.74'a kadar düşen imkanlar yer aldı. Vatandaşlara 12 ay ödemesiz 15 yıl vade imkanı da sunuldu. Kamu bankaların ardından özel bankalar da bir kampanyayla sürece destek vermeye karar verdi.

Hürriyet'in haberine göre; markalı konut projelerinden ev alan vatandaş 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak. Sektör temsilcileri daha önce yapılan hiçbir kampanyada bu fırsatın sunulmadığına dikkat çekiyor. Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılması planlanan kampanyada önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak. Sonrasında vatandaş yüzde 5 peşinat verecek. Yüzde 15 de teslime ödenecek.

VADE SEÇENEKLERİ 10-15 YIL OLACAK

Vatandaş kalan yüzde 80 için de aylık yüzde 0.70 bandından oranlarla konut kredisi kullanılacak. Kredi kullanan vatandaş 2 yıl taksit ödemeyecek, 3. yıla başlarken ödemeler yapılacak. Özel sektörün kampanyasında vade seçenekleri 10 ve 15 yıl olarak tüketiciye sunulacak. Kampanyanın ilk etapta yaklaşık 30 projede uygulanması bekleniyor. Bu projeler İstanbul, İzmir, Ankara, Gebze, Konya ve Denizli'de yer alıyor. Projelerin büyük kısmı teslime hazır ya da teslimi yakın tarihli.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir