Denizli’nin Merkezinde İşhanı Dev Servet Değeriyle Satışa Çıktı

Denizli’nin en işlek caddelerinden birisinde yer alan 1800 metrekare alana sahip ticari ruhsatlı 6 katlı iş hanı mahkemeden satışa çıktı. Başta hastane olmak üzere birçok ticari kuruma ev sahipliği yapmış bina, 19 milyon 180 bin lira satış bedeliyle Denizli merkezde satışa çıkmış en değerli yapılardan birisi oldu. Bu miktarla 44 kilogram altın alınabiliyor. İş hanı için yaklaşık 3 milyon 836 bin lira tutan teminatı bile bir servet değerinde.

EKONOMİ 15.01.2021, 13:55 15.01.2021, 13:56
Denizli’nin Merkezinde İşhanı Dev Servet Değeriyle Satışa Çıktı
banner930

Denizli’de konumu ve sahip olduğu büyüklükle çok değerli bir iş hanı ortakların talebi üzerine Denizli 2. Sulh Hukuk Mahkemesinden satışı çıktı. Merkezefendi İlçe sınırları içinde 1. Ticari Yol olarak da bilinen Saraylar Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:38’de yer alan 6 katlı iş hanı için istenen bedel ise 19 milyon 180 bin lira olarak duyuruldu. Bu miktarla 44 kilogram altın alınabiliyor. Halley Otelin hemen üzerinde bulunan daha önce özel bir hastaneye de ev sahipliği yapan ticari bina, birçok işletmenin de durağı oldu. Halen içerisinde ünlü bir satış pazarının yer aldığı ticari bina, Denizli kent merkezinde satışı sunulmuş en değerli alanlardan birisi olmayı başardı. 24 Şubatta açık artırma usulü satışa sunulacak binaya talip çıkmazsa 24 Mart’ta Denizli Adliye Zemin Katta bir kez daha satışa sunulacak.

TEMİNATI BİLE SERVET DEĞERİNDE

Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri gerekiyor. İş hanı için yaklaşık 3 milyon 836 bin lira tutan teminatı bile bir servet değerinde. Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse ihale fes edilecek ancak, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri, teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden kişisel olarak mesul olacak. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme gerek kalmaksızın varsa öncelikle teminat bedelinden alınacak. Ayrıca ihalede satış peşin parayla gerçekleşecek olup,  alıcıya isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilecek.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir