banner609

Denizli’nin Ünlü Mermer Fabrikası 6 Ay Konkordato Aldı

Denizli’nin en büyük mermer fabrikalarından birisi olan Kömürcüoğlu Mermer A.Ş.’nin konkordato süresi 6 ay daha uzatıldı. Firma 16 aydır konkordato şemsiye altında bulunuyor.

EKONOMİ 08.09.2020, 17:38 Kahraman Kahraman
Denizli’nin Ünlü Mermer Fabrikası 6 Ay Konkordato Aldı
banner930

Denizli’de mermer sektörünün üretim kapasitesi ve çeşitliliği ile önde gelen firmaları arasında yer alan Kömürcüoğlu Mermer A.Ş. finansal sıkıntılarını çözmek amacıyla 16 ay önce dahil olduğu konkordato sürecini bir kez daha uzattı. Yıllık 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip Kömürcüoğlu Mermer, Denizli Asliye Ticaret Mahkemesine başvuru yaparak konkordato süreciyle ilgili ek zaman istedi. Mahkeme firmanın mevcut finansal durumu, borçları, borç ödeme düzeni, üretimi ve komiser heyetinin raporunu değerlendirerek, firmaya kesin mühletli 4 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlamak üzere 6 ay daha konkordato hakkı tanıdı. Mahkemenin daha önce atadığı komiser heyetinin görev ve yetkilerinin aynen devamına karar verildi. Firmaya daha önce 18 Ocak 2019 tarihinde 3 ay süreyle geçici mühlet kararı ve 12 Haziran 2019 tarihinde 1 yıl süreyle kesin mühlet hakkı tanınmıştı.

Kömürcüoğlu Mermer, madencilik sektörüne adım atmak amacıyla 1982 yılında Denizli'de kurulmuş bir aile şirketidir. Firma, 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip bir işletme. Kömürcüoğlu Mermer A.Ş., öncelikle Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok noktasına ihracat yapmaktadır.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir