Malatya TSO üyelerine indirimli elektrik

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Aras Elektrik Dağıtım AŞ. arasında imzalanan “Elektrik Enerjisi Tedariği Protokolü” ile Malatya TSO üyeleri yüzde 19 indirimli elektrik kullanıyor.

EKONOMİ 12.02.2021, 17:02
Malatya TSO üyelerine indirimli elektrik
banner930

MALATYA (İGFA) - Koronavirüs salgını ve mücadele kapsamında uygulanan tedbirler, başta küçük esnaf olmak üzere bütün iş dünyasını derinden etkiliyor. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin bu süreçten en az oranda etkilenmesi için adımlar atmaya devam ediyor. Üyelerinin içinde bulunduğu ekonomik darboğazı atlatmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan sektörel dosyalar başta TOBB olmak üzere ilgili makamlara iletiliyor.

İNDİRİM PROTOKOLÜ 2021 YILINDA DA DEVAM EDİYOR

Malatya TSO, üretim ve ticaretin en büyük gider kalemlerinden biri olan enerji maliyeti konusunda önemli bir çalışmaya imza attı. 2020 yılının Temmuz ayında elektrik tedarikçileri ile yapılan pazarlık görüşmeleri sonucunda en uygun fiyatı veren Aras Elektrik Dağıtım AŞ. ile “Elektrik Enerjisi Tedariği Protokolü” imzalamıştı. Aras Elektrik Dağıtım AŞ. ile imzalanan indirim protokolü 2021 yılında da devam ediyor.

SADIKOĞLU: “AMACIMIZ, ÜYELERİMİZİN YÜKÜNÜ HAFİFLETMEK”

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Koronavirüs salgını sürecinde sosyal hayatta olduğu kadar üretim ve iş hayatında da ciddi sıkıntılar yaşandığını dile getirerek, üyelerinin biraz daha yükünü hafifletmek ve onlara katkıda bulunmak adına indirim protokolü imzaladıklarını ifade etti.

Hala indirimli elektrik kullanmaya başlamayan üyelere seslenen Başkan Sadıkoğlu, “Mevcut aboneliğini Aras Elektrik A.Ş.’ye taşıyan üyelerimiz, yaklaşık yüzde 19 oranında indirimli elektrik kullanma imkanını elde ediyor. Hala bu imkândan faydalanamayan üyelerimiz, odamızdan veya Aras Elektrik Dağıtım AŞ’den bilgi alarak, indirimli elektrik kullanmaya başlayabilir” dedi.

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir