banner609

Orçun Sarıhan: “Vatandaş Kaderine Terk Edildi”

Türkiye Değişim Partisi Denizli İl Başkanı Orçun Sarıhan, kısa çalışma ödeneği uygulamasının yürürlükten kalkması ve işten çıkarma yasağının sona ermesiyle ilgili olarak basın açıklamasında bulundu. Sarıhan, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Denizli’de de işsizliğin giderek daha büyük bir sorun haline geldiğini söyledi. Sarıhan, gençlerin, evine ekmek götürmek isteyen, çocuğunu sadece doyurma kaygısına düşen vatandaşların kaderine terk edildiğine üzülerek şahit olduğunu belirtti.

EKONOMİ 02.07.2021, 16:40 Kahraman Kahraman
Orçun Sarıhan: “Vatandaş Kaderine Terk Edildi”
banner930

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün aylardır iktidara çağrıda bulunduğunu, eğer bu yasaklar kalkarsa 2 milyon 500 bin kişinin işsiz kalacağını özellikle vurguladığına dikkat çeken Sarıhan, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Denizli’de de işsizliğin giderek daha büyük bir sorun haline geldiğini; gençlerin, evine ekmek götürmek isteyen, çocuğunu sadece doyurma kaygısına düşen vatandaşların kaderine terk edildiğine üzülerek şahit olduğunu belirtti. Denizli’de işsizlikle mücadele kapsamında pek çok projelerinin olduğunu belirten Sarıhan, “İktidara geldiğimizde bütün projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. Ülkemizde ve şehrimizde refah seviyesi yüksek yaşam şartlarının özlemini kuruyoruz. Özellikle gençlerimizin önünü açmalıyız. Emeklilerimizin eve alacağı ekmeğin hesabını yapmak zorunda kalmadan emekliliklerinin tadını çıkaracağı, kadınlarımızın istihdamda yer alacağı projelerimiz var. Denizlimizin kaynağı bu projeler için yeterli, kaynağımız kendi içimizde” dedi.

MUSTAFA SARIGÜL: “YOKSULLUK ARTIYOR, SOSYALLEŞME AZALIYOR”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de dün öğlen saatlerinde Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, kısa çalışma ödeneğinin ve işten çıkarma yasağının kalkması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi, bu vatanın toprağına, taşına sahip çıkmaya, bu milletin sofrasına, aşına bereket katmaya geldi. Çünkü iki kalbi iki kıtayla buluşturduk, iki elimizi de Türkiye'yle kavuşturduk. İktidarın enerjisi bitti. Yoksulluk artıyor, çaresizlik çoğalıyor, sosyalleşme azalıyor. Kısa çalışma ödeneği ne olacak? İşten çıkarmalar yeniden başlayacak, o zaman bu millet ne yiyip ne içecek? Kendi kaderine mahkum mu edilecek? TDP iktidarında mutluluğu kapınıza getirmek ve o kapıdan birlikte geçerek güçlü Türkiye'nin yolunu açmak, bizlerin en büyük hedefidir. Çünkü bu kapı sevginin kapısıdır, çünkü bu kapı demokrasinin kapısıdır, çünkü bu kapı milletin kapısıdır" dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir